outpost2

Dusza cesarza - Elantris #2

Dusza cesarza
  • Autor
  • Autor tłumaczenia
  • Tytuł oryginału Emperor's Soul
  • Data wydania 15 czerwca 2016
  • Data wydania oryginału 11 października 2012
  • ISBN 978-83-7480-653-4
  • Wydawnictwo MAG
Ocena użytkowników
8,5 Średnia z 3 ocen
Twoja ocena
Game Exe Patronuje

Kiedy Shai zostaje pojmana podczas próby zastąpienia Księżycowego Berła niemal idealnym falsyfikatem, musi targować się o życie. Cesarz Ashravan co prawda nie zginął podczas ataku skrytobójcy, ale utracił świadomość – a fakt ten nie wyszedł na jaw jedynie dlatego, że w tym samym zamachu zginęła jego żona. Jeśli jednak po trwającej sto dni żałobie cesarz nie pokaże się publicznie, rządzące Stronnictwo Dziedzictwa utraci władzę, a cesarstwo pogrąży się w chaosie.

Shai dostaje do wykonania niemożliwe zadanie: w ciągu niecałych stu dni stworzyć – za pomocą Fałszerstwa – nową duszę dla cesarza. Niestety, Fałszowanie dusz jest uważane za bluźnierstwo przez tych, którzy ją pojmali. Shai zostaje zamknięta w niedużej, brudnej komnacie, strzeżona przez człowieka, który czuje do niej nienawiść, szpiegowana przez polityków i uwięziona za drzwiami opieczętowanymi jej własną krwią. Jedynym sojusznikiem Shai jest Gaotona, najbardziej lojalny doradca cesarza, który próbuje zrozumieć jej prawdziwy talent.

Shai brakuje czasu. Tworząc Fałszerstwo i próbując zrozumieć prawdziwe motywy tych, którzy ją uwięzili, musi jednocześnie opracować doskonały plan ucieczki.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Brandon Sanderson niejednokrotnie zadziwiał świat fantastyki swoimi dziełami. W opasłych tomach tworzył uniwersa wypełnione magią, charyzmatycznymi bohaterami i przełomowymi wydarzeniami. „Dusza cesarza” to książka zupełnie inna, a jednocześnie podobna do wszystkich jego poprzednich tworów. W tej ledwie stustronicowej nowelce Sanderson po raz kolejny pozwala zaszaleć swojej wyobraźni, a efekt końcowy wywołuje wrażenie, którego nie każdy by się spodziewał. Wan ShaiLu to kobieta o niezwykłej... czytaj dalej...

Wczytywanie...