wampir_maskarada

Drugie quarto - Księgi Magii #2

Drugie quarto
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Drugi tom opowieści o młodym magu Timie Hunterze, która rozgrywa się w stworzonym przez Neila Gaimana uniwersum Sandmana. Nastoletni Tim ma sporo kłopotów – nie tylko tych związanych z poznawaniem i oswajaniem swojej potężnej mocy, ale także rodzinnych. Próbuje sobie z nimi poradzić, lecz za cokolwiek się zabiera, wszystko robi źle: jego tata wciąż jest pod wpływem otępiającego zaklęcia, a on sam, zamiast odnaleźć zaginioną przyjaciółkę, trafia do magicznego królestwa, gdzie zapomina o prawdziwym świecie... Tim nie wie, że jedna z jego możliwych ścieżek przeznaczenia wiedzie do krwawej tyranii, dlatego dyskretnie obserwują go różne potężne siły. Jaką drogę wybierze chłopak – ku dobru czy też może skusi go moc zła?

Autorką scenariusza jest młoda, lecz już kilkakrotnie nagradzana amerykańska scenarzystka Kat Howard („Roses and Rot”, „An Unkindness of Magicians”), a twórcą rysunków – kanadyjski grafik Tom Fowler („Doom Patrol”, „Green Arrow”, „Hulk”). Album zawiera zeszyty 7–13 serii oryginalnej.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Magia zawsze ma swoją cenę. Temu prawu podlega nawet wielki mistyk Doktor Strange, a co dopiero nowicjusze nauk tajemnych. Przekonuje się o tym również młody Timothy Hunter. W drugim tomie "Księgi Magii" Tim w dalszym ciągu pragnie odnaleźć Ellie, nastolatkę ze swojej szkoły, powszechnie uważaną za zaginioną, która tak naprawdę padła ofiarą zaklęć jednego z nauczycieli. Tymczasem doktor Rose, aby pomóc Timowi, przenosi go z Londynu do magicznego świata zamieszkiwanego przez elfy. Za... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

  • Dobór składu
    #1 Dobór składu
Wczytywanie...