outpost2

Dobór składu - Księgi Magii #1

Dobór składu
Ocena użytkowników
6 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Początek „Ksiąg Magii”, jednej z kilku nowych serii, które rozgrywają się w stworzonym przez słynnego Neila Gaimana uniwersum Sandmana. Timothy Hunter dowiedział się, że jego przeznaczeniem jest zostać największym magiem świata. Chłopak bardzo tego pragnie, ale na co dzień musi się borykać z problemami zwykłego nastolatka: agresją szkolnego prześladowcy, własną nieporadnością w sprawach sercowych czy depresją ojca – a na te kłopoty magia nie pomoże. Tymczasem nadprzyrodzone moce wzięły Tima na cel i zrobią wszystko, aby młody mag nie zburzył istniejącej równowagi sił. Chłopak, aby przeżyć i wypełnić przeznaczenie, będzie musiał nauczyć się kontrolować swoje rozkwitające zdolności i ustalić, komu może zaufać, a kto chce go zabić. Jego podróż ku prawdzie zaczyna się od poznania nowej nauczycielki, pani Rose, po czym poprowadzi go z przedmieść Londynu wprost do serca Śnienia.

Autorką scenariusza komiksu jest młoda, lecz już kilkakrotnie nagradzana scenarzystka Kat Howard („Roses and Rot”, „An Unkindness of Magicians”), a rysunki wykonał znany artysta Tom Fowler („Doom Patrol”).

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Po latach Sandman powrócił i to nie w jednej odsłonie, ale od razu jako kilka serii rozwijających uniwersum Neila Gaimana, choć już z innymi scenarzystami na pokładzie. Jedną z nowych linii w ramach rzeczonego uniwersum są "Księgi Magii" pisane przez Kat Howard ("Roses and Rot", "An Unkindness of Magicians"). Scenarzystka opowiada o losach młodego Timothy'ego Huntera, który dowiaduje się, że jego przeznaczeniem jest ni mniej, ni więcej tylko zostanie największym magiem swych czasów.... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

  • Drugie quarto
    #2 Drugie quarto
Wczytywanie...