wampir_maskarada

Droga zimnego serca - Imperium Grozy #4

Droga zimnego serca
 • Autor
 • Autor tłumaczenia
 • Tytuł oryginału A Path to Coldness of Heart
 • Data wydania 18 sierpnia 2015
 • Data wydania oryginału 10 stycznia 2012
 • ISBN 978-83-7818-706-6
 • Wydawnictwo Rebis
Ocena użytkowników
7,83 Średnia z 6 ocen
Twoja ocena

Nareszcie, po wielu latach oczekiwań, fani Glena Cooka będą mogli poznać finał serii "Imperium Grozy"!

W samym sercu Imperium Grozy król Bragi Ragnarson jest okrytym hańbą więźniem cesarzowej Mgły i lorda Shih-kaiego, w odległym Kavelinie zaś królowa z resztkami popleczników usiłuje zapewnić tron swemu synowi. Tymczasem w Hammad Al Nakirze Adept leczy się z opiumowego nałogu, a jego córka stara się sprawować rządy w pustynnym królestwie. Przede wszystkim jednak nie próżnuje złośliwy Stary Wścibinos, który nie zaprzestaje swych nikczemnych knowań. Na wysokich szczytach Smoczych Zębisk, w prastarym zamku Fangdred, czarownik Varthlokkur przygląda się wszystkiemu za pomocą swej magicznej sztuki, obserwując mechanizmy rządzące zarówno jednostkami, jak i królestwami, i czeka...

Gdyż czas wybuchu królewskiego gniewu jest bliski, a do zemsty wiedzie droga zimnego serca.


"W ciągu dwudziestu pięciu lat Cook umocnił swą pozycję jako wybitny pisarz fantasy (...). Jego powieści są niesamowicie realistyczne, złożone i autentyczne. Atmosfera, jaka je cechuje, oraz postacie z krwi i kości sprawiają, że jego twórczość spod znaku fantasy przemawia do nas bardziej i wydaje się nam realniejsza niż niejedna fabuła umiejscowiona tu i teraz."

Jeff VanderMeer, autor "Fincha" i "Miasta szaleńców i świętych"

"Każdy wielbiciel fantasy powinien sięgnąć po cykl "Imperium Grozy". Dla mnie jest to najlepsza saga fantasy ze wszystkich, jakie czytałem."

Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski, gexe.pl

"Cook tworzy bogaty świat pełen różnorodnych ras, kultur i religii. Łączy mityczność i egzotykę z realizmem, jego postacie z krwi i kości wciągają czytelnika w swoje sojusze, namiętności i zdrady."

"Publishers Weekly"

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Niektórzy martwią się, że „Gra o tron”, jeden z najpopularniejszych seriali fantasy, kiedyś się skończy. W rzeczywistości nie ma powodów do obaw – HBO, jeśli będzie chciało, z łatwością znajdzie nową sagę do zekranizowania. Wymarzonym dla mnie projektem byłoby przeniesienie na srebrny ekran... nie, nie „Wiedźmina”, lecz cyklu „Imperium Grozy” Glena Cooka. To bodajże najbardziej niedoceniana seria, która wprowadziła do gatunku doroślejsze motywy przed twórczością George'a R. R. Martina. Taka... czytaj dalej...

Książki z cyklu

 • Okrutny wiatr
  #1 Okrutny wiatr
 • Imperium nieznające porażki
  #3 Imperium nieznające porażki
Wczytywanie...