Dragon Age: Straż Zasłony
dragon age,dragon age veil guard

Choć dopiero niedawno najnowszy "Dragon Age" przestał straszyć złym wilkiem przy okazji tytułu, to jednak zmiana nazwy to nie jedyna nowość, na jaką muszą przygotować się fani serii. Wygląda na to, że "Veilguard" (Straż Zasłony) będzie uderzać w mniej poważne tony, choć nowy styl graficzny stara się nawiązać do znanych i popularnych gier na rynku. Tylko czy aby jest to krok w dobrą stronę?

Dragon Age: Straż Zasłony

Rzeczonym wyciekiem jest 20 minutowy filmik przedstawiający atak mrocznych pomiotów na kwaterę główną Szarych Strażników – fortecę Weisshaupt i wnioskując z poziomu bohatera odbywa się mniej więcej w połowie gry. Zaprezentowany materiał pochodzi z wersji alpha więc trzeba wziąć pod uwagę, że część rzeczy nie posiada tekstur lub może być placeholderami, UI wygląda tak samo jak w "Dragon Age: Inkwizycja", a niebo nie posiada żadnych tekstur i wygląda jak wielka czarna plama. Wciąż można jednak wyciągnąć kilka wniosków na temat gameplay'u.

dragon age: straszliwy wilk
Dragon Age: Straż Zasłony
dragon age: dreadwolf

Doskonała wiadomość dla wszystkich oczekujących kolejnej część serii “Dragon Age”. Studio poinformowało, że osiągnęło jeden z istotniejszych kamieni milowych w produkcji “Dreadwolf” – tytuł można już spokojnie przejść od samego początku, do samego końca – całość stanowi spójne doświadczenie.

Niestety, nie oznacza to, że już niedługo będziemy mogli kolejny raz rzucić się w wir przygody w świecie Thedas. Wprost przeciwnie, twórcy sami zaznaczają, że przed nimi jeszcze sporo pracy, a tytuł wciąż jest na etapie wczesnej alfy. W chwili obecnej developerzy kładą nacisk na doprowadzenie jakości wizualnej do odpowiedniego kształtu oraz dopracowaniu wszystkich elementów rozgrywki. BioWare zamierza w tym momencie wykorzystać informacje otrzymane od zaufanych fanów i stworzyć projekt, z którego będą oni dumni. Nowy etap prac pozwala odpowiednio ocenić tempo gry, a także spójność i odpowiednie napięcie w kwestiach narracyjnych.

Więcej informacji mamy usłyszeć już wkrótce, a więc.. czekamy cierpliwie.

Dragon Age: Straż Zasłony
dragon age,dragon age dreadwolf

Na czwartą odsłonę cyklu "Dragon Age" przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać, bowiem twórcy konsekwentnie milczą i proszą o cierpliwość. BioWare być może walczy o życie po ostatnich przygodach w Galaktyce Andromedy i pewnym nieudanym projekcie, którym wolę nawet nie wspominać, jednak w końcu udało się chociaż poznać oficjalną nazwę kolejnej gry z serii. Fani poprzednich przygód w Thedas z pewnością będą zadowoleni, jednak reszta, wliczając w to polskiego dystrybutora, miała nie lada problem.

Dragon Age: Straż Zasłony
dragon age iv

Choć oprócz kilku prostych szkiców koncepcyjnych i krótkich teaserów, o kolejnej części “Dragon Age” wiemy stosunkowo niewiele, to prace nad tytułem idą pełną parą. Potwierdzali to informatorzy, to samo potwierdzają teraz przedstawiciele studia BioWare. Według zapewnień korporacyjnych włodarzy zespół znajduje się dokładnie w połowie produkcji “Dragon Age IV” – wszystko ma iść zgodnie ze wcześniej przygotowanym planem, a teraz twórcy mają zająć się rozwijaniem ogólnej wizji. Możemy tutaj zaliczyć tworzenie środowisk, rozwijanie postaci i schematów rozgrywki czy scenariusza, który ma być pasjonujący oraz zapewnić głębokie emocje.

Dragon Age: Straż Zasłony
matt goldman

Kolejny zasłużony weteran odchodzi z kanadyjskiego studia. Matt Goldman pracował w BioWare praktycznie od początku działalności tego zespołu, a więc od 1998 roku. Dłubał między innymi przy “Baldur's Gate II”, “Jade Empire”, “Mass Effect: Andromeda”, a w szczególności wielce przyczynił się do rozwoju serii “Dragon Age”. Ostatnimi czasy zajmował stanowisko starszego dyrektora kreatywnego “Dragon Age IV”.

O fakcie rozstania poinformował Gary McKay, szef BioWare, który stwierdził, że rozstanie przebiegło w duchu “wzajemnego porozumienia stron”, lecz nie ujawnił, co było przyczyną takiej a nie innej decyzji developera. Nie ukrywa także, iż rozbrat z Goldmanem może mieć pewien wpływ na wizję i dalszy rozwój “Dragon Age IV”.

Dragon Age: Straż Zasłony
dragon age 4

Na froncie informacyjnym “Dragon Age IV” obecnie straszna posucha, więc trzeba działać w zgodzie z maksymą – jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Twórcy raz na jakiś czas coś tam zdradzą lub rzucą jakimś szkicem koncepcyjnym, aby stopniowo podgrzewać oczekiwania w związku z wyczekiwaną kontynuacją kultowej serii. Tym razem Christian Dailey, szef projektu, postanowił opublikować grafikę prezentującą przedstawiciela jednej z frakcji, z którą fani sagi są emocjonalnie związani – Szarych Strażników.

Problem w tym, że o ile poprzednie szkice intrygowały i wręcz zmuszały do otwartych spekulacji czy ciekawych dyskusji, o tyle nowa grafika jest podręcznikowym przykładem generyczności – czymś, co widzieliśmy już wielokrotnie w rozlicznych produkcjach, nie wyróżniającym się absolutnie niczym. No, ale to może tylko moja opinia… oceńcie sami.

Dragon Age: Straż Zasłony

Nowa grafika koncepcyjna z Dragon Age 4

Dodał: , · Komentarzy: 0
dragon age 4

Po porażce projektu “Anthem 2.0” i zrezygnowaniu z irracjonalnego planu zrobienia z każdej produkcji BioWare gry-usługi, projekt “Dragon Age 4” w końcu może ruszyć pełną parą. Tytuł wciąż znajduje się w fazie koncepcyjnej, a twórcy póki co dzielą się nowymi informacjami z dużą dozą nieśmiałości.

No, ale jak się nie ma, co się lubi – to się lubi, co się ma. Christian Dailey, główny projektant gry, postanowił podzielić się kolejną grafiką koncepcyjną. Ta prezentuje maga znajdującego się w mrocznej dzielnicy orientalno-gotyckiej stolicy Imperium Tevinter – miasta Minrathous.

Dla fanów sagi, na tapetę jak znalazł.

Dragon Age: Straż Zasłony
dragon age iv

Jak widać pozytywny odbiór i sukces finansowy “Star Wars Jedi: Upadły Zakon”, a także totalna porażka gry-usługi “Anthem”, spowodowały pewne zmiany w wizji strategicznej Electronic Arts. Dowodem, który na to wskazuje jest fakt, że w karcie “Dragon Age IV” zniknęły zapowiadane elementy sieciowe i podkreślono nacisk na na kampanię dla pojedynczego gracza.

Wczytywanie...