Dishonored jako gra fabularna

1 minuta czytania

W najlepsze trwa próba przełożenia gier komputerowych na ich papierową formę z kostkami. Tym razem padło na "Dishonored", dzięki czemu adaptacja dzieła Arkane Studios ma trafić także do tych, którzy do tej pory omijali Dunwall szerokim łukiem.

dishonored

Seria "Dishonored" zaskarbiła sobie serca wielu graczy, więc nic dziwnego, że wydawnictwo Modiphius do spółki z dyrektorem kreatywnym Harveyem Smithem przygotują dla nas 300 stron podręcznika źródłowego. Trafimy do wyspiarskiego imperium oraz miasta Dunwall, w którym stawialiśmy pierwsze kroki jako ochroniarz Jessamine Kaldwin, czyli Corvo Attano.

Podręcznik źródłowy zapewni nam bogaty opis świata gry. Wcielimy się w różne role, począwszy od kryminalistów aż do prawych obrońców cesarstwa. Mechanikę 2d20 poznaliśmy przy okazji "Conan: Adventures in an Age Undreamed Of" oraz "Star Trek Adventures", więc fani tych tytułów powinni poczuć się jak w domu.

dishonored

W środku znajdziemy także gotową przygodę "The Oil Trail", której cztery akty będą stanowić doskonałe wprowadzenie do poznania Dunwall. Podręcznik nie ma ustalonej daty premiery, ale Modiphius wskazuje, że celem jest lato tego roku. Wraz z nim do sprzedaży trafią specjalne kości oraz karty. Kwestia ceny także jest owiana tajemnicą, ale należy jej wypatrywać na oficjalnej stronie produktu.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...