riese

Diabelski dług - Starcraft #4

Diabelski dług
Autor: Christie Golden
Autor tłumaczenia: Małgorzata Koczańska
Tytuł oryginału: Devils' Due
Data wydania: 17 lutego 2016
Data wydania oryginału: 1 stycznia 2011
ISBN: 978-83-63944-74-2
Wydawnictwo: Insignis
Ocena użytkowników 8,5 Średnia z 2 ocen
Twoja ocena
Game Exe Patronuje

Rok 2494. Jeszcze pięć lat temu Jim Raynor i Tychus Findlay należeli do Niebiańskich Diabłów, elitarnej jednostki marines Konfederacji, słynącej z opanowania i doświadczenia na polu bitwy. Po buncie przeciwko skorumpowanemu dowódcy jednostki obaj mężczyźni dezerterują w obawie, że zostaną niesprawiedliwie skazani i poddani „resocjalizacji„, czyli praniu mózgu.

Dziś Raynor i Findlay są wyjęci spod prawa i ścigani przez zawziętego szeryfa. Życie jednak nigdy nie wydawało im się lepsze. Korzystają z wielu okazji, by okraść Konfederację, i co noc przepuszczają swoje „ciężko zarobione„ kredyty w barach, lupanarach i salonach gier. Ale przed prawem – jak przed przeszłością – nie można uciec. Wcześniej czy później każdego dopadnie…

Powieść „Diabelski dług„ ukazuje pamiętny okres życia Jima Raynora, kiedy przebywał w półświatku sektora Koprulu w towarzystwie doskonale znającego to środowisko Tychusa Findlaya. To tam, z dala od Shiloh, peryferyjnej planety, na której przyszedł na świat, Raynor stawi czoła najtrudniejszym wyzwaniom w swoim życiu. Podjęte decyzje zmienią na zawsze jego przeznaczenie i potwierdzą słowa zmarłego ojca, który twierdził, że „człowieka określają jego wybory„.

Książki z cyklu
  • Krucjata Liberty'ego
    #1 Krucjata Liberty'ego
  • W cieniu Xel'Nagi
    #2 W cieniu Xel'Nagi
  • Punkt krytyczny
    #5 Punkt krytyczny
Wczytywanie...