Niewydana zawartość

3 minuty czytania

deus ex the fall,illuminaci,ben saxon

„Deus Ex: The Fall” po końcowym filmiku informuje nas o tym, że wkrótce ujrzymy ciąg dalszy przygód Bena i Anny. Niestety, gra zebrała fatalne recenzje, słabo się sprzedała i stała tytułem, o którym twórcy wolą zapomnieć. Na potwierdzenie tych słów warto zajrzeć na stronę internetową serii, gdzie „The Fall” w ogóle nie istnieje. Fani zdobyli jednak dostęp do plików gry, skąd udało im się wydobyć fabułę kolejnego epizodu. Jak potoczyłby się dalsze losy Anny i Bena?

Saxon odkrywa w swojej głowie implant Argus, który został zbudowany przez Isacca Tivena. Wyrusza do Canberry, gdzie mieści się główna siedziba Zaaphire. W Australii okazuje się, że Ben był oczekiwanym gościem, co oznacza pokonanie dość licznej ochrony laboratorium. Isaac ujawnia plany Zaaphire, które zamierzało upublicznić wyniki swoich nieetycznych testów i wprowadzić riezenę na rynek. Twierdzi także, że czeka na niego stary znajomy, którym okazuje się być Sam Duarte. Wszystko wskazuje na to, że Ben był jego następcą w składzie Tyranów. Duarte pragnie zemsty, lecz rozmowę przerywa pojawienie się Fedorowej, Barretta i Namira. Saxon zostaje ogłuszony ze świadomością, że Jaron mógł go zabić, lecz z jakiegoś powodu nie zdecydował się na ten krok. Główny bohater odzyskuje świadomość w helikopterze Alex, która rusza śladem Tyranów do Nowego Jorku.

deus ex the fall,sam duarte

„Wielkie Jabłko” to kolejna duża lokacja, którą zamierzano oddać w ręce graczy, wliczając w to klinikę LIMB, metro, Bank Metridyne oraz Hotel Crystal. To właśnie w tej ostatniej lokacji na Bena czeka Anna. Saxon dostaje wiadomość od Kelso i w recepcji hotelu udaje mu się poznać numer pokoju przyjaciółki. Po rozmowie dawny członek Tyranów udaje się do tutejszej kliniki LIMB, gdzie ma zostać usunięty jego implant Argus. Kelso podejrzewa, że to dzięki niemu zbiegowie wciąż są namierzani i podsłuchiwani.

Na miejscu Saxon zastaje Isaaca, który zapewnia go o swojej przemianie i jest gotów odkupić swoje winy. To właśnie on usuwa Argusa i twierdzi, że Tyrani wykorzystują Zaaphire jako źródło finansowania swoich działań. Ben powinien przejrzeć zestawienia i w ślad za pieniędzmi odkryć dalsze plany przeciwnika. Dane są zaszyfrowane, stąd Kelso poleca skorzystać z pomocy hakera, którą okazuje się być Nadine Stollock. „Wdowa” przebywa na starym lotniskowcu, który stoi zacumowany przy molo numer 19.

Ben dociera na miejsce i widzi okręt, który niegdyś był dumą sił zbrojnych USA. Obecnie jest zajęty przez grupę hakerów, którym przewodzi Wdowa. Nadine nie zamierza pracować za darmo, dlatego Ben oferuje jej pieniądze w zamian za dostęp do plików finansowych Zaaphire, które znajduję się w Metridyne. Tamtejsze zabezpieczenia są jednak zbyt dobre, stąd Saxon wyrusza do banku, gdzie udaje mu się podrzucić oprogramowanie szpiegowskie. Nadine odkrywa na serwerach nie tylko dane dotyczące tranzakcji, ale także działania korporacji VersaLife. Dalsze poszukiwania przerywa pojawienie się oddziału Belltower. Ben zostaje zmuszony do ucieczki, lecz dzięki wszczepowi Anny widzi, że kobieta została porwana przez Duarte.

Saxon trafia do nowojorskiego metra, które stało się kryjówką dla Anarchistów. Niespodziewanie kontaktuje się z nim Namir i mówi, by nasz bohater obejrzał wiadomości. Ben dowiaduje się, że jego kryjówka została otoczona, stąd korzysta z tutejszego przejścia do United Global Stock Exchange (UGSE), gdzie znajduje się porwana Anna. Saxon rusza uratować przyjaciółkę i trafia na dach UGSE, gdzie znajduje Kelso i Duarte. Próbuje przemówić Samowi do rozsądku i ujawnia mu, że to właśnie Tyrani odpowiadają za sabotaż akcji Rainbird, lecz dawny przyjaciel nie chce go słuchać. Wywiązuje się walka i to od naszej decyzji zależy życie lub śmierć Duarte. Sam odlatuje z Anną na pokładzie helikoptera. Ta dwójka razem z Alex wkrótce dołącza do Kolektywu Juggernaut.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...