Deus Ex: Rozłam Ludzkości
deus ex

Doczekaliśmy się w końcu efektów przejęcia przez Embracer Group. Dawne THQ Nordic odkupiło od pogrążonego w kryzysie Square Enix prawa pozwalające wykorzystywać tak znane serie jak "Deus Ex", "Tomb Raider" czy "Thief". Nowi właściciele przejęli nie tylko markę, ale także całe studia, wśród których znalazły się Eidos Montreal oraz Crystal Dynamics. Embracer ogłosiło, że wspomniane tytuły właśnie powróciły do prawowitych twórców, praktycznie potwierdzając fakt, że trwają prace nad kontynuacją.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Za nami dokładnie połowa z dwóch promocyjnych dni, podczas których za pośrednictwem platformy Steam można zagrać zupełnie za darmo w ostatnią część przygód niejakiego Adama Jensena, czyli "Deus Ex: Mankind Divided". Poza tym możemy liczyć na sporą przecenę samej gry.

mankind divided

Steam kusi wszystkich fanów serii "Deus Ex", bowiem jej najnowsza odsłona, czyli "Rozłam Ludzkości", została mocno przeceniona. Co więcej, możemy wypróbować tytuł zupełnie za darmo jeszcze przez jeden dzień. Czy warto? Tytuł co prawda spotkał się z pozytywnym odbiorem fanów, jednak wciąż jest to gra, która została celowo pocięta przez dewelopera, który liczył na maksymalizację zysków.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Czekacie na nowego „Deus Exa” i zwieńczenie trylogii Adama Jensena? No to sobie poczekacie. Długo. Prognozy nie są zbyt optymistyczne.

dues ex

Jednym z problemów jest to, że Eidos Montreal ma w tym momencie zbyt wiele projektów na głowie. Lwia część zespołu pracuje w chwili obecnej nad kolejną produkcją z serii „Tomb Raider”, z kolei niemała grupa projektantów została oddelegowana do pomocy nad projektem „Avengers”, nad którym dłubie Crystal Dynamics w kooperacji z Marvelem. Insza inszość, że kanadyjskie studio samo rozpoczęło wstępną fazę szkicowania gry opartej na przygodach „Strażników Galaktyki”. Na zdrową logikę – mało tutaj czasu i mocy przerobowych na dodatkowy tytuł.

Po drugie, nikt w Eidosie oraz Square Enix nie ukrywał, że „Rozłam Ludzkości” sprzedał się delikatnie poniżej wcześniejszych oczekiwań. Oznacza to, że w chwili obecnej nikt szczególnie nie pali się do pomysłu, aby rzucić wszystko i ponownie skupić się na cyberpunkowej rzeczywistości. Smutne, bo wygląda na to, że po DLC „A Criminal Past” czeka nas naprawdę długa rozłąka z mrocznym światem „Deus Exa”.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Tak to już bywa z dodatkami dorzucanymi do zamówień przedpremierowych. Wcześniej czy później zawsze zostaną udostępnione za darmo dla wszystkich graczy, aby zanęcić ich do powrotu do produkcji lub też dodatkowo przekonać tych, którzy z różnych powodów postanowili wstrzymać się dłużej z jej zakupem. Podobna historia ma miejsce z "Deus Ex: Rozłam Ludzkości" – Eidos Montreal oficjalnie oświadczył, że DLC dorzucane do pre-orderów są od teraz dostępne nieodpłatnie dla każdego zainteresowanego.

deus ex: rozłam ludzkości

Zestaw rozszerzeń "Augmented Covert Agent Pack" zapewni dostęp do dodatkowej misji pobocznej, kompletu uzbrojenia, jak również cyfrowego komiksu oraz książki. Szczegóły znajdziecie pod tym adresem.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Premiera najnowszych przygód Adama Jensena już za trzy tygodnie. Wypadałoby więc poznać lepiej świat, w którym przyjdzie mówić nam zachrypniętym głosem "I never asked for this". Świetnym sposobem na to jest wypuszczona przez twórców paczka screenów. Co prawda większości tych lokacji nie odwiedzimy, ale świetnie nadają się na tapety.

deus ex: mankind divided, deus ex: rozłam ludzkości
Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Deus Ex: Rozłam Ludzkości w złocie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Twórcy gry "Deus Ex: Rozłam Ludzkości" podali miłą informację, dzięki której nie musimy już obawiać się o jakiekolwiek kolejne opóźnienia premiery produkcji. Tytuł uzyskał bowiem złoty status i został przekazany do tłoczni, gdzie odbywa się ostatni etap przygotowywania gry.

deus ex, mankind divided

"Deus Ex: Rozłam Ludzkości" ukaże się 23 sierpnia i będzie dostępny na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Dokładnie za miesiąc premiera "Deus Ex: Rozłamu Ludzkości", a my mamy dla was świeżutką zapowiedź autorstwa Couruna! Zapraszamy do czytania.

deus ex: rozłam ludzkości

Świetny „Human Revolution”, czyli nasz „Bunt Ludzkości”, okazał się prawdziwym odrodzeniem dla serii Deus Ex, prezentując nam ciekawą historię i zmuszając do walk z bossami, które na dobrą sprawę potrafiły zniechęcić do tego tytułu. Tym razem Kanadyjczycy z Eidos Montreal postanowili do nowej gry przenieść wszystkie zalety i jednocześnie wyeliminować słabości, tworząc tym samym „Rozłam Ludzkości”. Czy Adam Jensen wciąż jest w formie?

Czytaj dalej...

Wczytywanie...