dziki_lad
Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Za nami dokładnie połowa z dwóch promocyjnych dni, podczas których za pośrednictwem platformy Steam można zagrać zupełnie za darmo w ostatnią część przygód niejakiego Adama Jensena, czyli "Deus Ex: Mankind Divided". Poza tym możemy liczyć na sporą przecenę samej gry.

mankind divided

Steam kusi wszystkich fanów serii "Deus Ex", bowiem jej najnowsza odsłona, czyli "Rozłam Ludzkości", została mocno przeceniona. Co więcej, możemy wypróbować tytuł zupełnie za darmo jeszcze przez jeden dzień. Czy warto? Tytuł co prawda spotkał się z pozytywnym odbiorem fanów, jednak wciąż jest to gra, która została celowo pocięta przez dewelopera, który liczył na maksymalizację zysków.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości
deus ex: kryminalna przeszłość

„Kryminalna przeszłość” to trzecie i zarazem finałowe DLC do ostatniej odsłony serii Deus Ex, czyli „Rozłamu Ludzkości”. Podobnie jak pozostałe „Opowieści Jensena”, stanowi zupełnie odrębną historię z własnym systemem rozwoju oraz zapisu stanu gry. Chociaż Square Enix nie było zadowolone ze sprzedaży najnowszej odsłony i zapowiedziało, że na kolejną grę w uniwersum przyjdzie poczekać dłużej, to jednak Eidos Montreal tym DLC udowodniło, że w świecie przyszłości można pokazać jeszcze dużo. Panie i Panowie – oto recenzja najlepszego DLC do „Mankind Divided”.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Czekacie na nowego „Deus Exa” i zwieńczenie trylogii Adama Jensena? No to sobie poczekacie. Długo. Prognozy nie są zbyt optymistyczne.

dues ex

Jednym z problemów jest to, że Eidos Montreal ma w tym momencie zbyt wiele projektów na głowie. Lwia część zespołu pracuje w chwili obecnej nad kolejną produkcją z serii „Tomb Raider”, z kolei niemała grupa projektantów została oddelegowana do pomocy nad projektem „Avengers”, nad którym dłubie Crystal Dynamics w kooperacji z Marvelem. Insza inszość, że kanadyjskie studio samo rozpoczęło wstępną fazę szkicowania gry opartej na przygodach „Strażników Galaktyki”. Na zdrową logikę – mało tutaj czasu i mocy przerobowych na dodatkowy tytuł.

Po drugie, nikt w Eidosie oraz Square Enix nie ukrywał, że „Rozłam Ludzkości” sprzedał się delikatnie poniżej wcześniejszych oczekiwań. Oznacza to, że w chwili obecnej nikt szczególnie nie pali się do pomysłu, aby rzucić wszystko i ponownie skupić się na cyberpunkowej rzeczywistości. Smutne, bo wygląda na to, że po DLC „A Criminal Past” czeka nas naprawdę długa rozłąka z mrocznym światem „Deus Exa”.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Fani cyberpunkowych ucieczek z pilnie strzeżonych obiektów mogą już zacierać ręce. Drugie i zarazem ostatnie DLC do „Deus Ex: Rozłam Ludzkości” skupi się na infiltracji, a następnie pryśnięciu z więzienia o zaostrzonym rygorze dla osób wzbogaconych o augmentacje. Będzie to pierwsza misja Jensena dla elitarnej jednostki Task Force 29 – bohater poda się za więźnia i stanie przed zadaniem odnalezienia ukrytego agenta.

a criminal past

Dodatek „A Criminal Past” zadebiutuje na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One już 23 lutego. Posiadacze „przepustki sezonowej” otrzymają rozszerzenie za darmo, reszta będzie mogła zakupić je osobno.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Tak to już bywa z dodatkami dorzucanymi do zamówień przedpremierowych. Wcześniej czy później zawsze zostaną udostępnione za darmo dla wszystkich graczy, aby zanęcić ich do powrotu do produkcji lub też dodatkowo przekonać tych, którzy z różnych powodów postanowili wstrzymać się dłużej z jej zakupem. Podobna historia ma miejsce z "Deus Ex: Rozłam Ludzkości" – Eidos Montreal oficjalnie oświadczył, że DLC dorzucane do pre-orderów są od teraz dostępne nieodpłatnie dla każdego zainteresowanego.

deus ex: rozłam ludzkości

Zestaw rozszerzeń "Augmented Covert Agent Pack" zapewni dostęp do dodatkowej misji pobocznej, kompletu uzbrojenia, jak również cyfrowego komiksu oraz książki. Szczegóły znajdziecie pod tym adresem.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

"System Rift" to pierwsze fabularne DLC do wydanego w sierpniu "Deus Ex: Rozłam Ludzkości". Stary znajomy z "Buntu Ludzkości", Frank Pritchard, prosi Jensena o pomoc w poznaniu sekretów tajemniczej grupy Santeau. Adam oprócz chęci pomocy druhowi, ma nadzieję, że w pilnie strzeżonej twierdzy grupy, Palisade Blade znajdzie informacje dotyczące Iluminatów.

deus ex: rozłam ludzkości, deus ex: mankind divided,
Wczytywanie...