wampir_maskarada

Czarny Młot: Era Zagłady. Część 2 - Czarny Młot #4

Czarny Młot: Era Zagłady. Część 2
Ocena użytkowników
6 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Czwarty tom znakomitej, wyróżnionej Nagrodą Eisnera opowieści o bohaterach z miasta Spiral City. Lucy, córka największego z herosów, Czarnego Młota, przejmuje moc ojca i postanawia uwolnić jego towarzyszy z dziwnego pozaczasowego więzienia. Jednak na skutek niespodziewanych zdarzeń cała rzeczywistość się zmienia i wszyscy tracą pamięć... Tymczasem nad światem ponownie unosi się widmo Antyboga – istoty, która dąży do unicestwienia wszechrzeczy. Czy w tej sytuacji znajdą się siły, które przywrócą bohaterom pamięć, aby mogli ponownie stawić czoło zagrożeniu? Przed nami finał opowieści, który w całkowicie zaskakujący sposób rozwiąże zagmatwaną sytuację herosów ze Spiral City. Cykl „Czarny Młot” jest wzbogacony o opowieści poboczne, w tym wydane już w Polsce tomy „Sherlock Frankenstein i Legion Zła” oraz „Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości”.

Autorem scenariusza jest gwiazda amerykańskiego komiksu Jeff Lemire („Opowieści z hrabstwa Essex”, „Animal Man”, „Łasuch”), a rysunki stworzyli Dean Ormston („Sędzia Dredd”, „Lucyfer”) i Rich Tommaso (She Wolf”).

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Czarny Młot" dosyć szybko doszedł do końca swojej opowieści – czy "pierwszej fazy", jak to określa jego scenarzysta, Jeff Lemire (ciąg dalszy nosi tytuł: "Black Hammer Reborn"). Niemniej drugą część "Ery zagłady", a czwarty tom serii, na razie należy traktować jako zamknięcie metatekstowej historii o superbohaterach uwięzionych na farmie i walczących z niszczycielskim, potężnym Antybogiem. Wątki kończą się w takim miejscu, że wcale nie trzeba kontynuacji i po prostu czuć ulgę, że to już... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

  • Czarny Młot: Tajna geneza
    #1 Czarny Młot: Tajna geneza
  • Czarny Młot: Wydarzenie
    #2 Czarny Młot: Wydarzenie
  • Czarny Młot: Era Zagłady. Część 1
    #3 Czarny Młot: Era Zagłady. Część 1
Wczytywanie...