bitwa_blizniakow

Cyberpunk – nowe informacje

1 minuta czytania

Sporo czasu minęło od Letniej Konferencji CD Projektu, na której to zapowiedziana została nowa gra tworzona przez twórców "Wiedźmina". Od tego momentu my, internauci, nie byliśmy raczeni nowymi informacjami odnośnie gry. Aż do dzisiaj, bo REDzi postanowili zdradzić niewielki rąbek tajemnicy odnośnie "Cyberpunku".

cyberpunk, cd projekt red

Na stronie studia CD Projekt RED pojawiły się ostatnio odpowiedzi na pytania zadawane przez fanów odnośnie nowej produkcji. Zapytany o inspirację Marcin Momot odpowiedział, że są nią powieści Williama Gibsona, film "Łowca Androidów" oraz anime "Ghost in the Shell". Również pierwsza część "Deus Ex" jest źródłem inspiracji dla REDów.

Marcin Momot zapytany został również o klasy i to, jaki wpływ będą miały na dalszą rozgrywkę. Odpowiedział, że to, jak rozwinięta zostanie postać, będzie miało wpływ na sposób przechodzenia plansz oraz na samą fabułę.

Inne z pytań dotyczyło zakresu modyfikacji postaci. Tutaj odpowiedź nie była zbyt rozbudowana, ponieważ powiedziano tylko tyle, że rozwój na pewno będzie dużo bardziej rozbudowany, niż w przygodach Geralta.

Ujawniono również miejsce akcji, w którym będzie się rozgrywać "Cyberpunk". Będzie nim metropolia Night City, która będzie oferować graczowi wielką swobodę i otwarty świat.

Komentarze

0
·

Cytat

film "Łowca Androidów" oraz anime "Ghost in the Shell"


Moja twarz w momencie przeczytania tego fragmentu:

0
·
Mam nadzieję, że nie będzie zbyt dużo inspiracji "Deus Exem", bo naprawdę to niesprawiedliwe, że rozwijać postać można za pieniądze No i lokacje mogłyby być ładniejsze (jeśli gra będzie na silniku "Wiedźmina 2" to nie ma co się oto martwić) i liczę, że rozgrywka nie będzie opierała się na skradaniu, które średnio lubię.
Tworzenie postaci rozbudowane. Hmm... Ciekawe jak bardzo. W 'Wiedźminie" nie mogli tego elementu wykonać, ale tutaj już tak.
Swoją drogą, czytałem, że Fabryka Słów miała nadzieję, że nowa gra CD Projekt Red będzie opierała się na serii "Gamedec" Przybyłka. Raczej szans na to nie ma, ale fajnie by było, aby polskie studio postanowiło zegranizować tą książkę, bo ma ona duży potencjał i skomplikowany, ciekawy świat.
0
·
Ja tam się ciesze z Cybera. To dobry system, martwię się tylko, że wprowadzenie tego do gry nie wyjdzie na dobre. W CP było łatwo zginąć i trzeba było uważać. Gra tego nie odda, ale dobrze by było bym się mylił. No i wydaje mi się, że REDowi uda się klimat zachować CP. Czas Pokaże.
0
·
Kiedy mowa o Cyberze trudno o inne inspiracje, niż wymienione wyżej. Pytanie, na ile rodzima ekipa zdoła odkurzyć i uatrakcyjnić uniwersum, które pomimo swej nowoczesności i przełomowości w chwili powstania, obecnie jest już nieco przestarzałe. Wiele koncepcji znajdujących się w niemalże świętej księdze, jaką jest podręcznik "Night City 2020" jest dziś dość dalekie od science-fiction, podobnie jak wszystkie wizje "niedalekiej przeszłości" tworzone na przestrzeni ostatnich dwudziestu - trzydziestu lat.
Niemniej wiarę i w ekipę wiedźminów oraz w sam Cyberpunk nadal mam

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...