Cyberpunk 2077 pod lupą UOKiK

2 minuty czytania

cyberpunk 2077

Fatalna premiera “Cyberpunk 2077” zaczyna odbijać się coraz większą czkawką CD Projekt RED i z dnia na dzień przysparza spółce kolejnych problemów. Do ataku na studio powoli szykują się aż cztery amerykańskie kancelarie prawne, które zapowiedziały pozwy zbiorowe i żądania rekompensaty dla, rzekomo wprowadzonych w błąd, inwestorów. To jednak nie koniec problemów, bo sprawie zaczęły bacznie przyglądać się także krajowe instytucje, m.in. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Organ potwierdza, że podchodzi do całego zamieszania z ogromną powagą i nie wyklucza podjęcia dalszych stosownych kroków w przyszłości. UOKiK bacznie przygląda się temu, jak studiu idzie systematyczne poprawianie produkcji, a także czy CD Projekt RED faktycznie pomaga wszystkim rozczarowanym graczom w odzyskaniu swoich pieniędzy. Od informacji pozyskanych od zespołu, jak również na podstawie wniosków wysnutych z własnych obserwacji, instytucja podejmie decyzje odnośnie dalszych działań.

Występujemy do przedsiębiorcy o wyjaśnienia problemów z grą i działań przez niego podjętych. Sprawdzimy jak producent pracuje nad wprowadzaniem poprawek czy rozwiązaniem trudności uniemożliwiających grę na różnych konsolach, ale także jak zamierza działać w stosunku do osób, które złożyły reklamacje i są niezadowolone z zakupu w związku z brakiem możliwości odtworzenia gry na posiadanym sprzęcie mimo wcześniejszych zapewnień producenta.

potwierdza Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy UOKiK

Jednak specjaliści już podkreślają, że nawet aktywna pomoc przy zwrotach, a także polityka błyskawicznego poprawiania gry może nie wystarczyć, aby przykryć podejrzenia o nieuczciwą praktykę rynkową, za którą grozi odpowiedzialność administracyjna. Ich zdaniem prezes organu może wymierzyć CD Projekt RED karę pieniężną stanowiącą nawet równowartość 10% przychodów spółki lub wydać decyzję, która zobowiązuje studio do stworzenia rekompensaty w postaci dodatkowych bonusów dla graczy (np. udostępnienia za darmo dużego dodatku fabularnego). Ponoć wielkość firmy i imponujące przychody zachęcają do wymierzenia stosownej kary, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, jak również przy okazji stanowić dobitny przykład, który odstraszy od podobnych praktyk inne firmy działające w branży.

Źródło: technologia.dziennik.pl

Komentarze

0
·
Dobra, dać możliwość zwrotu kasy, ale niech nie płaczą że po dokonaniu zwrotu nie mogą grać
0
·
XD Mam wrażenie, że wszystkim już odbiło z tymi pozwami. Jasne Cyberpunk nie okazał się grą jakiej oczekiwali gracze, ale to nie jest pierwszy razem, gdy coś takiego zrobiono graczom.
0
·
Chodzi o kasę. Cyberpunk zarobił miliony i teraz wszyscy szukają sposobu aby uszczknąć co nieco dla siebie.
3
·
Sprawa grupy Polska Press, plotki i obawy dotyczące Polskiego Holdingu Hotelowego, Idea Bank, a teraz to...

... no to gotowi na rządowego Wiedźmina 4, w którym Geralt powróci, by nawróciwszy się na Wieczny Ogień, posłać Ciri na leczenie z biseksualizmu a Yennefer obić za robienie aborcji? XD
0
·
Nie wiem czemu, ale ten komentarz strasznie mnie rozbawił.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...