Cyberpunk 2077 będzie wyjątkowo niegrzeczny

1 minuta czytania

Chyba nikogo to nie zaskakuje, bo raczej mało kto spodziewał się po nowej grze CD Projekt RED mariażu z polityczną poprawnością i ułożonej produkcji, którą śmiało można polecić młodszemu rodzeństwu. Mimo wszystko “Cyberpunk 2077” postanowił pójść o krok dalej w kwestii brutalności i niegrzecznych klimatów w stosunku do tego, co widzieliśmy w “Wiedźminie 3”.

cyberpunk 2077

Informacja pochodzi od brazylijskiej agencji ratingowej, która sklasyfikowała grę jako przeznaczoną tylko dla gracza, który ukończył 18 lat.

Produkcja zawiera mnóstwo elementów przedstawiających “okaleczenia, intensywne relacje seksualne i płynące z nich przyjemności, prostytucje, nagość, wykorzystywanie seksualne czy samobójstwa”. Dodatkowo nie zabrakło “agresji słownej zawierającej przekleństwa i język o nacechowaniu seksualnym, sytuacji narażenia na śmierć/niebezpieczeństwo, przemocy z bronią i bez niej, handlu narkotykami i ich umiarkowanego spożywania”. Nie wspominając już o “aktach przemocy, krwi czy okrucieństwie”.

Co ciekawe “Wiedźmin 3” dostał od tej samej agencji znaczek +16, więc o szczebel niższy. Cóż, nikt nie mówił, że Night City i ponury świat przyszłości to przyjemne miejsce. Prawdopodobnie takich samych ograniczeń wiekowych możemy spodziewać się po amerykańskich, a także europejskich agencjach ratingowych.

Źródło: www.reddit.com

Komentarze

0
·
Poczekamy, zobaczymy. Oceny agencji ratingowych są czasem zaskakujące (18+ dla Skyrima). Zwłaszcza w krajach "specyficznych" - przykładowo, w Rosji dali 18+ dla... The Sims 4. Brazylię też można zaliczyć do krajów "specyficznych" obecnie.
0
·
Twórcy chyba tworząc taki kontent wiedzą ze gra ma być tylko dla dorosłych to raczej jasne
0
·
CDP RED nawet nie celował niżej. Od samego początku gra była projektowana z myślą o dorosłym graczu. Co z kolei działa jak magnes na gracza niedorosłego.
Świat Cyberpunka jest dorosły i wszelkie próby "sprzedania" go młodszemu widzowi byłyby jak kastracja buhaja.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...