wampir_maskarada

Cyann: Korytarze Międzyczasu. Łagodne świty Aldalaranna - Cyann #3

Cyann: Korytarze Międzyczasu. Łagodne świty Aldalaranna
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Dokończenie sagi o Cyann. Na odległej planecie zostaje zastrzelony Eni Bolgome – człowiek, który odegrał ważną rolę w historii Cyann i jej siostry Azurei. Tymczasem główna bohaterka nadal podróżuje dziwnym statkiem wesołego kucharza i jego irytującego zwierzątka. Wkrótce przekona się, że pojazd ten jest jeszcze bardziej niezwykły, niż jej się wydawało. Cyann postanawia wrócić na rodzinną planetę, aby odnaleźć siostrę, a potem polecieć na Marcadę po starca, który kiedyś uratował ją przed wrogami. W finale opowieści splecie się wiele wątków i okaże się, że nic w życiu Cyann nie wydarzyło się przypadkowo, lecz było częścią większego planu potężnych sił. Czy w takiej sytuacji młoda podróżniczka będzie w stanie odzyskać kontrolę nad własnym losem?

François Bourgeon jest autorem opowieści historyczno-przygodowych (Towarzysze zmierzchu, Pasażerowie wiatru) oraz fantastycznych (m.in. Cyann), które zalicza się do najwybitniejszych dzieł komiksu frankofońskiego. W trzecim tomie wydania zbiorczego znalazły się dwa francuskie albumy: Korytarze Międzyczasu (tom 5) i Łagodne świty Aldalaranna (tom 6).

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Istnieją autorzy na tyle rozpoznawalni, że ich dziełom nie potrzeba właściwie już żadnych rekomendacji. Jednym z nich z pewnością jest Francois Bourgeon. Cyann wciąż podróżuje na statku z wesołym kucharzem oraz jego zwierzątkiem. Bohaterka postanawia odwiedzić rodzinną planetę, aby odnaleźć siostrę o imieniu Azurea. To jednak tylko jedna z niezwykłych podróży, jakie odbędzie protagonistka w albumie kończącym ten świetny cykl. Początek opowieści zawartej w trzecim wydaniu zbiorczym z... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

  • Cyann: ŹrÓdło i sOnda. Sześć pór roku na ilO
    #1 Cyann: ŹrÓdło i sOnda. Sześć pór roku na ilO
Wczytywanie...