Crossroads Inn jest już dostępne w sprzedaży – wielkie otwarcie karczmy w Delcrys!

3 minuty czytania

Crossroads Inn, rozbudowany symulator tawerny fantasy wewnętrznego studia produkcyjnego polskiej spółki Klabater, czylI Kraken Unleashed, jest już dostępny. Nakładem CDP grę w bogatej wersji fizycznej – także w edycji kolekcjonerskiej – można już znaleźć na półkach dobrych sklepów z grami.

crossroads inn

Crossroads Inn to połączenie rozbudowanej gry z gatunku management sim z fabularnymi rozwiązaniami gier RPG. Gracz wcieli się w postać właściciela tawerny w samym sercu baśniowej krainy Delcrys. Do jego zadań będzie należało zatrudnienie i wyszkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kucharskich, ustalanie menu dopasowanego do przybywających gości oraz walka o wpływ polityczny w świecie Delcrys.

"Jako fani symulatorów i gier RPG zawsze chcieliśmy zagrać w grę, która umiejętnie połączy te dwa gatunki. Tak powstał pomysł na symulator tawerny. Przygotowaliśmy dla graczy różne tryby rozgrywki – od typowo symulacyjnego trybu Sandbox, aż po fabularny tryb Kampanii, w którym w zależności od podjętych decyzji historia będzie mogła zakończyć się na jeden z dwunastu sposobów. Jesteśmy przekonani, że każdy z graczy znajdzie w Crossroads Inn coś dla siebie" – Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater.

crossroads inn

Gra oferuje dwa oddzielne tryby, Kampanii i Sandbox. Pierwszy z nich pozwala przeżyć nieliniową przygodę z elementami RPG – decyzje handlowe gracza odbiją się szerokim echem, budząc zainteresowanie potężnych osobistości na politycznej scenie Delcrys. Tryb Sandbox skierowany jest do fanów symulacji, a rozgrywka skupia się na zarządzaniu własnym biznesem i rozwijaniu karczmy.

crossroads inn

Planuj z wyprzedzeniem, dogadzaj różnym grupom społecznym odwiedzającym twój lokal, miej również baczenie na dostawy. Pamiętaj, każdy ma inne zachcianki – mieszkaniec Untermarchii zamówi zimne piwo, a szlachcicowi z Yorevale lepiej zaproponować grzaniec. Przybyszowi z północy może zależeć na potrawce z dziczyzny, a gościa z Sambrii zadowoli owocowy deser. Praca karczmarza nigdy się nie kończy!

crossroads inn

Cechy gry:

 • Dwa tryby zapewniające od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin rozgrywki. Pełen rozmachu tryb Kampanii, oferujący nieliniową historię, nietuzinkowe postaci i nieoczekiwane zwroty akcji, oraz tryb Sandbox – przeznaczony dla wielbicieli symulacji
 • Kompleksowy system ekonomiczny. Zatrudniaj pracowników, szukaj najtańszych składników na rynku, zarządzaj dostawami i przystosuj swoją tawernę do potrzeb zróżnicowanych grup społecznych
 • Niepowtarzalny system kulinarny, zawierający oryginalny zestaw potraw i zróżnicowaną ofertę składników dostosowanych do klienteli karczmy, przygotowany we współpracy z ekspertami z Nerd's Kitchen
 • Świat wielkiej polityki pełen rywalizujących ze sobą frakcji, z którymi możesz współpracować lub działać na ich niekorzyść. Odkryj bogaty świat gry i zobacz, jak możesz na niego wpływać.

Gracze, którzy wybiorą wydanie pudełkowe gry Crossroads Inn, mogą liczyć na wyjątkową zawartość dodatkową. CDP przygotował dwie wersje wydania pudełkowego:

Edycja kolekcjonerska:

 • Płyta z grą na PC
 • Ilustrowana książka kucharska z 12 autorskimi przepisami z różnych zakątków świata Delcrys
 • Otwieracz do piwa
 • Niepowtarzalny strój barmana Martyna – fartuch karczmarza
 • Season pass – dostęp do wszystkich DLC przez 12 miesięcy
 • List od twórców z podziękowaniami dla graczy
crossroads inn

Edycja Specjalna:

 • Płyta z grą i dodatkowymi multimediami:
 • oficjalna ścieżka dźwiękowa, zawierająca utwory Marcina Przybyłowicza
 • materiały wideo: karczmarskie opowieści i kulisy produkcji
 • Zapiski karczmarza Martyna – przewodnik do gry
 • Mini książka kucharska z przepisami z różnych zakątków świata gry
 • Mapa świata Delcrys
 • Barmańskie naklejki
crossroads inn

Grę w eleganckim pudełku i polskiej pełnej wersji językowej można nabyć m.in. w sieciach sklepów Media Expert, Empik czy RTV Euro AGD. Gra jest dostępna na platformy PC.

Źródło: crossroadsinngame.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...