O muzycznej stronie Crossroads Inn

2 minuty czytania

Informacja prasowa

Crossroads Inn miesza nie tylko managment sim z gatunkiem RPG. Twórcy z Kraken Unleashed wiedzą, że żadna porządna karczma nie obędzie się bez odpowiedniej, klimatycznej muzyki. Dlatego Crossroads Inn zostanie doprawiony muzyką stworzoną na unikatowych instrumentach z epoki, a skomponowaną i wyprodukowaną przez Marcina Przybyłowicza, autora muzyki w licznych grach – między innymi Wiedźmin 3: Dziki Gon.

crossroads inn

Muzyka w Crossroads Inn to połączenie dwóch światów. Z jednej strony muzyka klasyczna i ilustracyjna z elementami symfonicznymi, która idealnie komponuje się z historią fantasy, a z drugiej strony mieszanka dźwięków granych na instrumentach typowych dla późnego europejskiego średniowiecza. Wszystko to przełoży się na lepszą immersję graczy ze światem Delcrys.

Crossroads Inn dzieje się w czasach zbliżonych do późnego średniowiecza lub wczesnego renesansu, dlatego nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności zebrania w jednym miejscu bardzo ciekawego instrumentarium. m.in. fidel płocka, suka biłgorajska, lira grecka, sarangi, czy znana klasyczna wiolonczela – te i wiele innych oryginalnych instrumentów usłyszy uważne ucho w tle podczas grania w Crossroads Inn. Nasz arsenał muzyczny jest bardzo bogaty, chcieliśmy odczarować te dawno zapomniane instrumenty, dlatego gracze usłyszą je w zupełnie nowych aranżacjach – mówi Marcin Przybyłowicz, kompozytor muzyki.

Świat Delcrys to trzy, zupełnie różne królestwa. Utermarchia, Yorevale i Sambria zamieszkiwane są przez odmienne ludy, które mają swoją kulturę i zwyczaje – znajduje to swoje odwzorowanie również w muzyce. Dodatkowym smakiem jest również zaakcentowanie motywami muzycznymi różnych grup społecznych i kast.

Obecnie trwa akcja crowdfundingowa Crossroads Inn w serwisie Kickstarter. Twórcy zebrali już blisko 30% oczekiwanego celu. Jednym z celów akcji jest dalsza rozbudowa warstwy muzycznej o kolejne utwory. Wszystko po to, żeby maksymalnie zwiększyć immersję i przyjemność z obcowania z grą. W końcu każdy gracz wie, że ścieżka dźwiękowa jest nieodzownym elementem udanej produkcji. Do końca akcji pozostało juz tylko 27 dni.

crossroads inn

W Crossroads Inn gracz wciela w młodego chłopaka, który zaczyna pracować w tawernie znajdującej się na styku trzech wiecznie skłóconych królestw. Cała kraina huczy od plotek związanych z nagła śmiercią Króla Owena, a sam bohater wkrótce wplątuje się w polityczną intrygę związaną ze zbliżającym się wyborem nowego następcy Tronu. Dzięki strategicznemu ulokowaniu tawerny na przecięciu szlaków handlowych i politycznych, zawartym sojuszom i rosnącej sławie, gracz szybko zaczyna wpływać na losy świata Delcrys. Jednocześnie powoli odkrywajs prawdę stojącą za Śmiercią Króla.

Główne cechy Crossroads Inn:

  • Rozbudowany symulator tawerny i narracyjne RPG w jednym!
  • Dwa tryby kampanii. Pełen rozmachu tryb kampanii oferujący nieliniową historię, nietuzinkowe postacie i nieoczekiwane zwroty akcji oraz tryb Sandbox skierowany do fanów symulacji
  • Świat wielkiej polityki pełen rywalizujących ze sobą frakcji, z którymi możesz współpracować lub działać na ich niekorzyść
  • Klimatyczna ścieżka dźwiękowa przygotowana przez zespół utalentowanych kompozytorów pod przewodnictwem Marcina Przybyłowicza znanego m.in. z muzyki do Wiedźmina 3
  • Niepowtarzalny system kulinarny zawierający oryginalny zestaw potraw i zróżnicowaną ofertę składników dostosowaną do klienteli karczmy, stworzony przez Nerds’ Kitchen

Źródło: crossroadsinngame.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...