outpost2

Cień węża - Kroniki rodu Kane #3

Cień węża
Ocena użytkowników
7.8 Średnia z 5 ocen
Twoja ocena
Game Exe Patronuje

Od momentu, gdy młodzi magowie Carter i Sadie nauczyli się, jak podążać ścieżką bogów starożytnego Egiptu, wiedzieli, że odegrają ważną rolę w przywracaniu w świecie porządku – Maat. Nie spodziewali się jednak, że świat stanie się aż tak chaotyczny. Wąż chaosu, Apopis, uwolnił się i grozi, że za trzy dni zniszczy świat. Magowie są podzieleni. Bogowie znikają, a ci, którzy pozostali, są słabi. Waltowi, jednemu z najzdolniejszych uczniów Cartera i Sadie, nie pozostało zbyt wiele życia – czuje, że jego siły słabną. Ziya jest zbyt zajęta opieką nad zgrzybiałym bogiem słońca, Ra, żeby mogła być naprawdę pomocna. Czego może dokonać dwoje nastolatków z kilkoma jeszcze młodszymi uczniami?

Być może istnieje sposób na powstrzymanie Apopisa, ale jest on tak trudny, że może kosztować Cartera i Sadie życie – nawet jeśli im się powiedzie. Jednak aby mieć na to szansę, muszą zaufać obłąkanemu magowi, że ich nie zdradzi albo, co gorsza, nie pozabija. Trzeba być szalonym, żeby podjąć się tego zadania. Cóż, możecie zatem nazwać ich szaleńcami.

Zabawne sytuacje, niezapomniane potwory, nieustannie zmieniająca się drużyna przyjaciół i wrogów – w Cieniu węża tempo akcji nigdy nie zwalnia; trzeci tom jest wciągającym i w pełni satysfakcjonującym dopełnieniem trylogii Kroniki Rodu Kane‘ów.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Rick Riordan zyskał sławę dzięki serii "Percy Jackson i bogowie olimpijscy". Kluczem do sukcesu okazał się sympatyczny nastoletni bohater stający w obliczu niecodziennych faktów. Dodajmy do tego największy plus serii – bogowie greccy. Amerykański pisarz stworzył świetny magiczny świat, który oczarował czytelników. Potem pojawiły się dwa kolejne cykle, o bogach rzymskich i egipskich. Ja mam przyjemność recenzowania trzeciego i ostatniego tomu "Kronik rodu Kane" – powieści o bogach egipskich.... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Niezbędnik maga z Domu Brooklyńskiego
    # Niezbędnik maga z Domu Brooklyńskiego
  • Czerwona piramida
    #1 Czerwona piramida
  • Ognisty Tron
    #2 Ognisty Tron
Wczytywanie...