outpost2

Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa

Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Przedstawiciele zaawansowanej cywilizacji awaryjnie lądują swoim statkiem kosmicznym na Ziemi, a ludzie są przekonani, że odwiedzili ich sami bogowie. Do Oceanu Spokojnego wpada tajemniczy obiekt z kosmosu, wydarzenie to rozpoczyna szereg niewyjaśnionych katastrof morskich. Pewien Ateńczyk udaje się do egipskich kapłanów, aby poznać historię zaginionego przed tysiącem lat państwa.

Te i inne opowieści science fiction zawarte w niniejszej wyjątkowej antologii stworzył wyśmienity polski rysownik opowieści graficznych Zbigniew „Kas” Kasprzak. Antologia „Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa” zbiera komiksy pierwotnie wydane przez wydawnictwo Sport i Turystyka, Krajową Agencję Wydawniczą oraz przez magazyn „Fantastyka” w latach 1982–1987: „Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa”, „Regenerit”, dylogię „Gość z kosmosu” i „Zbuntowana”, „Człowiek bez twarzy”, „Hipotezy. Zagłada Atlantydy” oraz „Exponat AX”. Publikację wzbogacają wstęp i biografia, napisane przez Adama Ruska, a także obszerna galeria wcześniej niepublikowanych plansz i szkiców Kasa.

Nowością i nie lada gratką dla fanów twórczości autora są także trzy nowe okładki do czarno-białych opowieści (wydanych w „Fantastyce” w odcinkach) i okładka główna całego albumu, które Kas narysował specjalnie do tego wydania. Dwutysięczny album w Klubie Świata Komiksu!

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Zbigniew Kasprzak bezsprzecznie należy do grona najwybitniejszych polskich twórców komiksowych. Wielu – także młodszym – czytelnikom znane są jego najsłynniejsze dzieła jak "Halloween Blues", "Yans" i "Dziewczyna z Panamy". Z kolei ci, którzy są ciekawi pierwszych dokonań artysty, mogą sięgnąć po antologię "Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa". Gwoli ścisłości – poza tytułową opowieścią w zbiorze znalazły się także: "Regenerit", "Gość z kosmosu", "Zbuntowana", "Człowiek bez twarzy",... czytaj dalej...

Wczytywanie...