Blackguards – Mroczny cRPG w świecie Drakensang!

2 minuty czytania

Nareszcie powstaje gra osadzona w świecie The Dark Eye, niebędąca odświeżeniem serii ani przygodówką! Wspomniana produkcja nosi tytuł Blackguards i będzie zdecydowanie bardziej mroczniejsza od serii "Drakensang", słynącej ze swojej baśniowości. Czy bez niej Aventuria w dalszym ciągu będzie dobrą Aventurią?

blackguards

Na to pytanie, niestety, nie znamy odpowiedzi, ale studio Daedalic Entertainment odpowiedzialne za "Blackguards" ma bardzo ambitne plany. Ich gra ma cechować się ponurym klimatem, a główny bohater będzie przestępcą skazanym na śmierć za morderstwo. Nie będziemy jednak wcielali się w jego truchło – nie, bohater umknie przed toporem kata, a następnie zostanie obarczony zadaniem uratowania świata. Nie sam, rzecz jasna. W czasie podroży spotka innych złoczyńców, którzy dołączą do niego, tworząc w ten sposób drużynę. Wśród kompanów znajdą się miedzy innymi uzależniony od narkotyków pół-elf Niam oraz chutliwy mag Zurbaran. Ciekawa ekipa, nieprawdaż?

Fabuła będzie obfitowała w liczne niespodziewane zwroty akcji, a gracz stanie przed wieloma trudnymi decyzjami, które będą miały daleko idące konsekwencje. Chociaż przyznać trzeba, że scenariusz skonstruowany został w ten sposób, aby postacie wybierały najczęściej mniejsze zło. Rozumiem przez to, że sprowadzić końca świata nie będziemy mogli.

blackguards

Akcja "Blackguards" rozgrywać się będzie w południowej części Aventurii, a producenci, oprócz rozbudowanej fabuły, obiecują postawić również duży nacisk na turową walkę, polegającej w dużej mierze na odpowiedniej taktyce. Pojedynki będą rozgrywały się na 180 ręcznie robionych lokacjach, na których znajdziemy masę przydatnych przedmiotów, odblokowujących – po interakcji z nimi – dodatkowe sposoby na pokonanie przeciwnika. Pojawią się także osłony, za którymi będziemy mogli się skryć. Planowanej daty premiery gry nie znamy, ale tworzona jest z myślą o komputerach osobistych, zaś jeśli chodzi o grafikę – twórcy wolą w pełni trójwymiarową. Czy "Blackguards" spełni oczekiwania graczy? Ja jestem pozytywnej myśli. W końcu jeden z moich ulubionych światów doczeka się nowego cRPG-a!

Oficjalna strona "Blackguards".

Komentarze

0
·
Co ten wilk robi tej pani? o_O
0
·
chyba ja zjadl (przepraszam za brak PL znakow)
0
·
czy telko mi ten ów "chutliwy mag Zurbaran" nasunął pewne skojarzenia z mortem z PT.
0
·
Drakensang nigdy mnie nie przekonywał, nowa produkcja wydaje się być ciekawa, przynajmniej w fazie projektu, ale obawiam się że sama mechanika mnie zrazi przed sprawdzeniem jak to wyjdzie w praniu.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...