Beowulf

Beowulf
Autor: Caitlín R. Kiernan
Autor tłumaczenia: Małgorzata Dobrowolska
Tytuł oryginału: Beowulf
Data wydania: 20 listopada 2007
Data wydania oryginału: 1 października 2007
ISBN: 978-83-7469-618-0
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ocena użytkowników 4,8 Średnia z 5 ocen
Twoja ocena
Game Exe Patronuje

Średniowieczny epos rycerski, wspaniała, monumentalna opowieść, klasyka literatury przygodowej rozpoczyna nowe życie w znakomitej, zapierającej dech adaptacji napisanej dla współczesnego czytelnika. Uhonorowana licznymi nagrodami Caitlín R. Kiernan napisała powieść na podstawie scenariusza filmowego autorstwa Neila Gaimana i nagrodzonego Oscarem współautora scenariusza „Pulp Fiction” Rogera Avary’ego. To opowieść o bohaterze, który przybywa do przeklętej krainy, aby zatriumfować tam, gdzie tak wielu poniosło klęskę… lub zginąć, jak zginęło już tylu śmiałków.

Na podstawie scenariusza Robert Zemeckis z niezwykłym rozmachem zrealizował film pod tym samym tytułem, w którym w głównych rolach wystąpili m.in. Anthony Hopkins, John Malkovich i Angelina Jolie.

Caitlin R. Kiernan snuje opowieść o bohaterstwie, o płonącym ogniu i o złocie, naznaczoną miłością, tajemnicą oraz – chwilami - skrajnym okrucieństwem i gwałtem. Starą opowieść, która zasługuje na to, by ją powtarzać tak długo, jak długo ludzi fascynują bohaterowie, potwory i mrok. Opowieść dla każdego z nas. Wszyscy mamy swoje demony. Beowulf myślał, że jego demonem jest Grendel…
Neil Gaiman

Wczytywanie...