Batman: Budowniczowie Gotham

Batman: Budowniczowie Gotham
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Na przełomie XIX i XX wieku przedstawiciele trzech wybitnych rodzin zamieszkujących Gotham postanowili stworzyć nową panoramę rozwijającego się miasta. Teraz szaleniec dysponujący sporą ilością materiałów wybuchowych i pałający pragnieniem zemsty za czyny, do których doszło ponad sto lat temu, grozi, że zniszczy całe miasto. Tajemnicza postać znana jako Architekt zaczyna od jednoczesnego wyburzenia trzech najstarszych mostów w Gotham. Bierze na celownik budynki związane z dziedzictwem najbardziej znanych mieszkańców tego miasta, w tym Bruce'a Wayne'a. Aby poznać motywy Architekta i jego związki z ponurą przeszłością Gotham, Batman musi zwrócić się o pomoc do Robina, Red Robina oraz Black Bat (postaci, która w ramach programu Batman Incorporated działa w Hongkongu). Czy uda im się wyśledzić nowego złoczyńcę, zanim ten ukończy swój wielki projekt? A może potężna eksplozja zakończy istnienie dumnej metropolii?

Scott Snyder, wielokrotnie nagradzany twórca przygód Batmana, łączy siły z tak znanymi scenarzystami jak Kyle Higgins i Ryan Parrott oraz gwiazdorskim zespołem artystów – Trevorem McCarthym, Grahamem Nolanem i Dustinem Nguyenem – aby opowiedzieć historię sięgającą najwcześniejszych dni Gotham. W albumie znajduje się również nowe wprowadzenie autorstwa Higginsa, a także szkice powstałe przy tworzeniu serii oraz pierwsza opowieść Higginsa i McCarthy'ego zatytułowana „Nightrunner”, z udziałem Batmana z Paryża.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: Gates of Gotham” #1–5, „Detective Comics Annual” #12 oraz „Batman Annual” #28.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

W setkach komiksów o Batmanie widzieliśmy tak wielu arcyłotrów i pomniejszych złoli, z którymi musiała mierzyć się Bat–rodzina, że trudno na tym poletku o jakieś zaskoczenie. No chyba że antagonista zwie się… Architektem. Kyle Higgins (to on odpowiada tak za pomysł, jak i za scenariusz omawianego komiksu; Scott Snyder pełnił rolę konsultanta i umieszczono go na okładce zapewne ze względów marketingowych) snuje dwutorową opowieść. Batman – w tej roli zastępujący Bruce'a Dick Grayson –... czytaj dalej...

Wczytywanie...