droga_szamana_zamek_widmo

Baldur's Gate 3 – nowa aktualizacja wprowadzi klasę Druida

2 minuty czytania

druid,baldur;s gate 3

Jedną z największych nowości, jakie wprowadzi kolejny patch do “Baldur's Gate 3”, będzie klasa Druida. Według obietnic twórców aktualizacja “Potęga Natury” ma wprowadzić więcej nowości niż wszystkie poprzednie łatki razem wzięte.

Wszyscy, którzy będą chcieli spróbować swoich sił jako Druid, otrzymają do ręki arsenał ponad 30 czarów, m.in. możliwość przemiany w dzikie zwierzę. Oprócz tego Larian zadbał także o dodatkowe dialogi i wstawki dedykowane tej klasie, aby pogłębić immersję związaną z aspektem narracyjnym.

Druidzi wykorzystują potęgę dzikiej przyrody i możliwość zmiany postaci, aby dostosować się do aktualnej sytuacji na polu walki. Chcesz miażdżyć kości i bezlitośnie szarżować w sam środek pola bitwy? Straszliwy Wilk i Niedźwiedź Polarny są dla ciebie odpowiednią opcją. Może wolisz atakować z zaskoczenia i zastawiać lepkie pułapki, w które wpadną nieprzyjaciele? Proszę bardzo, wybierz Pająka. Lubisz patrzeć na wszystko z góry i mieć dokładny ogląd strefy wojny? Okey, przemień się w Kruka. Z kolei pod postacią Kota i Borsuka możesz niepostrzeżenie podkraść się do obozu wroga i zaskoczyć go nieprzygotowanego. Ba, istnieje opcja wykorzystania pasożyta, którym zainfekowali ciebie Łupieżcy Umysłu i przemienienia się w enigmatyczną postać, obdarzoną tajemniczymi mocami.

Na tym nowe perspektywy się nie kończą, bo możesz nawet rozmawiać ze zwierzętami. Jeżeli w głuszy spotkasz niedźwiedzia, to wystarczy przemienić się w odpowiednią postać i pogadać z dziką przyrodą w jej języku.

Poza tym, zgodnie z zasadami D&D będzie można wybrać pomiędzy jednym z dwóch kręgów, które mają znacząco wpłynąć na doświadczenia płynące z rozgrywki:

  • Krąg Ziemi – to strażnicy Starej Wiary, a ich domem są arktyczne pustkowia, słoneczne wybrzeża, spalone piaski pustyni, gęste puszcze, zielone łąki, zdradliwe mokradła, majestatyczne łańcuchy górskie, a nawet Krainy Podmroku. Zyskują oni dodatkową moc w zależności od tego, z jakimi terenami są powiązani.

  • Krąg Księżyca – to strażnicy natury, którzy przemierzają dzikie ostępy i skrajnie odludne tereny. Ich naturą jest zmienność, więc każdy Druid, który podąża Drogą Księżyca potrafi przemienić się w najbardziej wojownicze dzikie bestie jak Niedźwiedź Polarny.

Wszystkich, którzy są zainteresowani innymi, mniejszymi acz istotnymi, zmianami, jakie niesie za sobą nowa aktualizacja, wypada zaprosić do poniższej prezentacji.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...