droga_stali_i_nadziei

Twórcy Baldur's Gate 3 rozczarowani kreatywnością graczy

1 minuta czytania

baldur's gate 3

Co prawda “Baldur’s Gate III” pozwala na olbrzymie możliwości w kwestii stworzenia swojego bohatera, a kreator postaci można określić jako całkiem rozbudowany, to sami gracze podobno nie grzeszą specjalną kreatywnością. Tak wynika przynajmniej z danych, jakie przez ostatnie dni zebrali przedstawiciele studia Larian.

Otóż zdecydowana większość graczy tworząc swoją postać starała się jak najmocniej upodobnić ją do swojej osoby, aby zwiększyć immersję. Stąd też rogi, ogony, nieszablonowe fryzury i stylizacje oczu nie wchodziły w grę. Niby nie ma w tym nic niespotykanego i zaskakującego, jednak dla twórców, którzy pracowali długie miesiące nad kreatorem i dali możliwość postawienia na naprawdę szalone czy ekscentryczne wybory, jest to trochę dobijające.

baldur's gate 3

Zanim zaimplementujemy kolejne poprawki podzielimy się z wami czymś, do czego doprowadziliście (to wszystko wasza wina) poprzez wybory w tworzeniu postaci. Zebraliśmy najpopularniejsze opcje i wszystkie informacje do kupy. Byliśmy w szoku, bo początkowo myśleliśmy, że nasz system analityczny nie działa poprawnie.

Gratulację, w zasadzie zostałeś domyślnym mieszkańcem Schronu. Co jest z wami? Daliśmy demoniczne oczy, rogi, a nawet ogony. Jesteśmy bardzo rozczarowani, ponieważ poświęciliśmy na to wiele pracy.

stwierdzili z przymrużeniem oka przedstawiciele studia Larian

Cóż, trudno się tutaj dziwić. Nie będę zgrywał tutaj asa i kogoś super oryginalnego – osobiście sam tworzę swojego herosa na moje podobieństwo, bo pozwala mi się to mocniej wczuć w jego losy. Jak jest u was?

Źródło: kotaku.com

Komentarze

-1
·
Cóż, mam podobnie. W większości przypadków gram ludzkim, ewentualnie półelfim mężczyzną. Kilka razy zdarzyło mi się też grać elfem. Jakoś te wszystkie rasy diabelstw, jaszczurów, nieumarłych, czy boskich nigdy do mnie nie pasowały.
0
·
Po to gram w fantasy, by grać kimś innym niż człowiek, którym jestem w realu... smutne, i głupie, jak ludzie.
1
·
Ja zawsze gram inną rasą niż człowiek. Najlpiej potworną, jak jaszczury lub orkowie. Granie człowiekiem jest nudne. Człowieka wybieram gdy mam do wyboru jedynie krasnoluda lub elfa.
Od siebie dodam że wiele ras w BG.3 wygląda zbyt ludzko jak na moje gusta np. Gobliny.
Za to diabelstwa wyglądają zbyt demonicznie i mają jak dla za mało cech mieszańca. Niejednorodna skóra. Ludzka skóra i demoniczne łuski itp.
Liczę że gdy dodadzą nowe rasy np. Półorków to będą mieli bardziej potworne mordy. Nie ma nic gorszego niż ork wyglądający jak człowiek.
1
·
Mroczny elf, wybór dla mnie był oczywisty.
0
·
A który ? Bo mroczni mają dwie podrasy: drowy Lloth i drowy Seldarine.

Cytat

Za to diabelstwa wyglądają zbyt demonicznie


Moim zdaniem wyglądają prawie jak ludzie. Tylko mają rogi (których wygląd da się zmienić) i ogon.
0
·
Oczywiście, że ten od Lolth. Może spróbuję zrobić kleryka od Seldarine, ale obawiam się, że moja mroczna natura nie pozwoli mi na to. Poza tym raptem 5 rodzajów twarzy do wyboru, więc szału nie ma.
0
·
W ogóle ten kreator postaci do szczególnie imponujących, póki co, nie należy.

Dodaj komentarz

Wczytywanie...