Baldur's Gate 3 w Early Access jeszcze w tym roku

1 minuta czytania

Informacja pochodzi ze sprawdzonego źródła, bo padła ona z ust przedstawicieli Hasbro (a więc właścicieli marki D&D) na targach przeznaczonych dla inwestorów przemysłu zabawkarskiego – New York Toy Fair.

baldur's gate 3

“Baldur’s Gate 3” ma trafić w ręce wszystkich zainteresowanych graczy pod koniec obecnego roku za pośrednictwem modelu Early Access, co nie jest w sumie zadziwiające, bo z tego typu strategią studio Larian jest doskonale zaznajomione. Belgowie działali podobnie w przypadku “Divinity: Grzech Pierworodny 2”, gdzie przedpremierowo udostępnili do testowania część produkcji, a dopiero po roku czasu gracze mogli cieszyć się pełną wersją tytułu.

Oprócz tego Hasbro planuje zawojować rynek elektronicznej rozrywki, a co za tym idzie mocniej wziąć się za eksploatowanie uniwersum Lochów i Smoków w wirtualnym świecie. Firma zdradziła, że w chwili obecnej w produkcji jest siedem komputerowych gier fabularnych opartych o D&D – action-RPG “Dark Alliance”, wspomniane “Baldur’s Gate 3” oraz pięć gier, o których usłyszymy w najbliższych miesiącach. Plan jest taki, żeby wypuszczać przynajmniej jeden tytuł roczne od teraz do 2025 roku.

Ostro, ale jeżeli za ilością pójdzie również jakość to z całą pewnością żaden miłośnik gatunku nie będzie płakał.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...