Icewind Dale: Serce Zimy
icewind dale: serce zimy

Wszystko, co dobre, kiedyś musi się skończyć. Tak samo jest z cyklicznymi aktualizacjami działu “Icewind Dale: Serce Zimy”, które powstawały dzięki tytanicznej pracy naszego niezawodnego redaktora Medivha. Jednak stara prawda mówi, że nieważne jak mężczyzna zaczyna – ważne jak kończy. No, a że Medivh zawsze lubi coś zakończyć z przytupem, to może potwierdzić każdy, kto go zna. Dlatego ostatnia aktualizacja daje Wam pełnoprawną i wykonaną na najwyższą pieczołowitością solucję do tej mroźnej produkcji. Nie ma za co!

…to jednak nie koniec, bo Medivh coś przebąkiwał, że zamierza zabrać się za ostatni dodatek do “Icewind Dale”, a więc “Trials of the Luremaster”. Pierwszych efektów możecie oczekiwać już wkrótce!

The Inquisitor
i the inquisitor

Gra na podstawie serii Jacka Piekary doczekała się pełnoprawnego zwiastuna. Studio The Dust oszczędnie dzieli się informacjami na temat swojej produkcji, ale pierwsza zajawka może być sygnałem, że w najbliższych miesiącach w końcu zaczną do nas spływać jakieś konkretniejsze informacje. Tym bardziej, że tytuł ma się ukazać ponoć jeszcze w tym roku.

Twórcy obiecują nieliniową opowieść gęsto podlaną klimatami mrocznej fantastyki. Nasz bohater ma prowadzić "śledztwo w ciężkich czasach", a jego głównym zadaniem będzie utrzymanie kruchego porządku i niezachwianej wiary w Boga. Czasem zrobimy to przy pomocy perswazji, a czasem, co możemy zobaczyć na zwiastunie, będziemy musieli chwycić za miecz.

Inne

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska

Dodał: , · Komentarzy: 1

Smutna wiadomość dla fanów fantastyki w całej Polsce. Pisarka Maja Lidia Kossakowska zginęła dzisiejszej nocy w pożarze domku letniskowego w Starych Załubicach w gminie Radzymin. Straż została powiadomiona o katastrofie przez męża pisarki Jarosława Grzędowicza, który na szczęście odniósł tylko niewielkie obrażenia. Po przybyciu na miejsce strażacy natychmiast rozpoczęli akcję gaśniczą, ale niestety, gdy po kilkudziesięciu minutach udało się opanować żywioł w środku pomieszczenia znaleziono zwęglone zwłoki pani Kosakowskiej.

maja lidia kossakowska
Więcej niż zło

Więcej niż zło – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
więcej niż zło

Zamieszkana przez dzikie ludy puszcza, wioska na obrzeżach cywilizacji oraz przybysze, którzy zmącą zwykłą codziennością tej okolicy – "Więcej niż zło" to naprawdę ciekawa opowieść w świetnej scenerii.

Głównym wątkiem powieści jest w zasadzie zagadka morderstw, nie takich zwykłych zresztą, lecz popełnionych z użyciem magii. Poszczególne postacie dręczone są jednak własnymi problemami, lecz prędzej czy później równie boleśnie zostaną wplątani w tę sprawę wszyscy bohaterowie. Stanie się to w różnych okolicznościach, różna będzie rola postaci, ich wiedza i zaangażowanie. Przyjęty sposób poprowadzenia akcji był zatem dość naturalny.

W pewnym sensie opowieść ma w sobie wiele z fantastycznego obyczaju. Że nieco specyficznego w tym względzie – cóż, co kraj, to obyczaj, powiadają. Wielka polityka jest raczej gdzieś daleko w tle – hej, w końcu ta wioska to obrzeża cywilizacji!

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wydaje się, że po siedmiu latach "Wiedźmin 3: Dziki Gon" nie powinien skrywać sekretów. Przynajmniej nie aż tak wielkich. W końcu gracze eksplorują wszystko... Prawda? Chociaż jakaś garstka zapaleńców to czyni, nie?

Gdyby tak było, nie powstałby ten news. Na kanale Youtube sway play ukazał się właśnie film opowiadający o naprawdę imponującym odkryciu jego autorki. Co odnalazła w zimowym Białym Sadzie?

wiedźmin 3: dziki gon
Gwiazdy jak pył
gwiazdy jak pył

Klasyka nie zawsze dobrze się starzeje. Bywa, że po latach stykający się z nimi odbiorcy nie będą w stanie przeżyć tego samego, co fani z okresu premiery dzieła. Tak też dzieje się w przypadku "Gwiazdy jak pył" Asimova – klasycznego dzieła science-fiction. Jak czytało się ją ponad siedemdziesiąt lat po premierze? O tym w niniejszej recenzji.

Isaac Asimov był prawdziwym człowiekiem renesansu. Decyzja jego rodziców o emigracji, gdy ten miał trzy lata, związała tego rosyjskiego Żyda rodem ze Smoleńszczyzny ze Stanami Zjednoczonymi. Jego intelektualny wkład w kulturę dla Ameryki i świata był zaś wielki, acz dla miłośników fantastyki to przede wszystkim dzieła science-fiction jak cykl "Fundacja". Asimov był jednak wszechstronnie uzdolniony: był zarazem prezesem American Humanist Association i profesorem biochemii.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

"Wiedźmin 3: Dziki Gon" doczekał się siódmych urodzin. Z tej okazji twórcy tytułu przygotowali kilka niespodzianek dla fanów wiedźmińskich przygód.

Pierwszym prezentem jest kolekcja cyfrowych wiedźmińskich gadżetów, którą można odebrać za darmo na platformie GOG.com do końca 22 maja. W skład paczki wchodzą grafiki, książki, muzyka, sceny zza kulis filmów, koncert zespołu Percival Schuttenbach, tapety i wiele innych dodatków ze wszystkich przygód Geralta. Udostępnione bonusy można zdobyć tutaj.

bestiariusz,wiedźmin 3

Drugi upominek dedykowany jest dla tych, którzy czekają na premierę poprawionego graficznie “Wiedźmina 3” na konsole Xbox Series X oraz PlayStation 5. Studio CD Projekt RED zdecydowało się podać przybliżoną datę premiery aktualizacji, która została ustalona na czwarty kwartał 2022 roku. Jeżeli plany developera się nie zmienią, to bardzo możliwe, że w zbliżającym się sezonie zimowym zobaczymy ponownie śnieg na Skellige.

Lucky Luke kontra Pat Poker
lucky luke kontra pat poker

Lucky Luke to prawdziwa legenda Dzikiego Zachodu. Były jednak czasy, kiedy jego imię nie przerażało przestępców, a postura sprawiała, że traktowali go jak żółtodzioba. I prędko odbiło im się to czkawką.

Młodzieniec wraz ze swym wiernym Jolly Jumperem podąża prosto do Red City, gdzie ma objąć stołek szeryfa. Wieść gminna niesie, że słowo "red" w nazwie miejscowości wzięło się od krwi stróżów prawa, jaka wsiąkła w tutejszą glebę. Niewesołe pogłoski o przestrzeganiu prawa w miasteczku prędko okazują się prawdziwe – zanim Lucky Luke na dobre dociera do nowego miejsca pracy, traci swego konia i ubiór na rzecz złodziejaszków. W Red City spotyka zaś lokalnego herszta, właściciela saloonu i mistrza szulerów – tytułowego Pata Pokera.

Raubritter

Nowe materiały dotyczące Raubrittera

Dodał: , · Komentarzy: 0

Medieval Bytes zaprezentowało nowy materiał dotyczący "Raubrittera", interesującej polskiej gry rycersko-zbójeckiej zrealizowanej w gatunkach RPG i surwiwalu, która wkrótce zadebiutuje we wczesnym dostępie. Czego dowiadujemy się tym razem?

Raubritter
Wczytywanie...