Pyrkon 2017

Pyrkon 2017 – relacja

Dodał: , · Komentarzy: 0
pyrkon 2017

Dziennik konwentowych wypraw: Poznań 2017

Aura na początku tego roku zdecydowanie nas nie rozpieszczała. Jednak są takie imprezy, które warto odwiedzić, nie dbając o to, czy pogoda dopisuje. Wybrałem się więc do Poznania, mimo deszczu i śniegu widocznego za oknem pociągu. I chociaż można to było odebrać jako zwiastun kiepskiego konwentu, nie zawiodłem się i nie żałowałem, że przyjechałem na Pyrkon, odbywający się jak zwykle na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Expeditions: Viking

Expeditions: Viking – recenzja gry

Dodał: , · Komentarzy: 0
expeditions: viking

Courun w swojej recenzji "Vikings: Wolves of Midgard" postanowił wysnuć śmiałą tezę, że w chwili obecnej na próżno szukać lepszego przedstawiciela gatunku skąpanego w nordyckich klimatach niż wspomniana gra. No i proszę bardzo, minęło zaledwie kilka tygodni, a na horyzoncie już pojawił się tytuł, który w sprawiedliwej potyczce bez problemu pokonuje dzieło Games Farm i okrywa się należną chwałą. Nie da się ukryć, że dzięki sukcesowi serialu "Wikingowie" twórcy z coraz większym pożądaniem zaczną kierować swój wzrok na mroźną północ. Jeżeli jednak ich projekty będą tworzone z potrzeby serca jak "Expeditions: Viking", to możemy spać spokojnie, że brodaci grabieżcy nie skończą wyeksploatowani jak żywe trupy. To co? Gotowi pójść w ślady legendarnego Ragnara Lodbroka?

Game Exe

Temperatura daje nam ostatnio mocno popalić i zdążyliśmy już zapomnieć, że kilka tygodni temu mocno narzekaliśmy na zimowe wiatry, które smagały nasze policzki. W związku z tym, jak na prawdziwego wikinga przystało, czas pożegnać rodziny i wyruszyć na wyprawę po łupy. Nasza rada klanowa długo debatowała oraz wychyliła niejeden róg miodu, aby dojść do konsensusu, kto otrzyma zaszczyt wyruszenia na wirtualne wyspy brytyjskie, aby grabić ku chwale Odyna. Było brudno, było krwawo, ale doszliśmy do wniosku, że egzemplarz gry "Expeditions: Viking" powinien trafić do jednej z tarczowniczek – Dagmary L. z Krakowa, zwanej "Sokolooką"!

exepditions: viking

"Mój przydomek brzmiał by Daga Sokolooka. Kiedy byłam mała zachorowałam i na skutek tego w jednym oku pogorszył mi się wzrok. Niewiele się zdały korekty i po pewnym czasie mój mózg "nauczył się" patrzyć jednym okiem. Prawego można powiedzieć, że nie używam i często mam go przysłoniętego włosami. Za to lewe jest naprawdę niezwykłe. Moi znajomi i bliscy zawsze się dziwią jakim sposobem umiem na takie dalekie odległości coś dostrzec bądź przeczytać tekst. Matka Natura lewym okiem zrekompensowała moje braki."

Serdecznie gratulujemy! Udanych łowów!

Planescape: Torment

To dobra wiadomość dla wszelakiej maści kolekcjonerów oraz graczy, którzy mają na bakier z e-handlem. Choć odświeżona wersja "Planescape: Torment" wywołała sporo kontrowersji (za sprawą studia Beamdog), a fani tego klasycznego tytułu zachodzili w głowę skąd ten pomysł ("ale, do jasnego grzyba, po co, skoro gra się tak strasznie nie zestarzała?"), to generalnie, kiedy opadł kurz, tytuł znalazł swoich nabywców, którzy całkiem pochlebnie wypowiadali się o tej wersji. Szczególnie ciepłe recenzje zebrała ona wśród graczy, którzy nigdy nie doświadczyli historii o udręce Bezimiennego.

planescape: torment enchanced ediiton

No, a że egzemplarze pudełkowe wciąż są w naszym kraju na topie, to ruch ze strony CDP wydaje się strzałem w dziesiątkę. Fizyczne wydanie "Planescape: Torment – Enhanced Edition" trafi do sklepów już w czerwcu, w profesjonalnej polskiej wersji językowej, ma się rozumieć. Szczegóły wydania oraz cena są póki co nieznane. Będziemy trzymać rękę na pulsie i informować na bieżąco o sprawie.

The Surge

The Surge – recenzja gry

Dodał: , · Komentarzy: 0
the surge

„The Surge” w wielu aspektach przypomina słynną serię „Dark Souls”, lecz nowa gra niemieckiego Deck13, a więc twórców „Lords of the Fallen”, w kilku aspektach różni się od znanego protoplasty. Czy nasi zachodni sąsiedzi zdołają przekonać do siebie tych, którzy do tej pory stronili od japońskiej serii? Odpowiedź nigdy nie jest do końca oczywista, ale nie da się ukryć, że „The Surge” ma swoje nie tylko mocne strony.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Beamdog nie śpieszy się z tłumaczeniem swoich wersji Enhanced Edition na język polski, ale wciąż możemy liczyć na silną grupę modderów. Fani ukończyli właśnie polską wersję językową, więc już nic nie stoi na przeszkodzie, by ukończyć sagę o Dziecku Bhaala.

baldur's gate enhanced edition

Obie odsłony klasycznych gier RPG co prawda pojawiły się na Wisłą z opóźnieniem względem światowej premiery, ale za każdym razem dostawaliśmy w swoje ręce tytuł, w którym mogliśmy posłuchać śmietanki polskich aktorów. Do dziś wiele kwestii potrafię powtórzyć o drugiej w nocy, jednak upływ czasu nie był dla wielu łaskawych, zaś wszelkie problemy licencyjne dodatkowo sprawiły, że nie ma szans, by zawartość Enhanced Edition była wygłaszana przez dawne gwiazdy. Mimo to grupa zapaleńców nie odpuszczała i dokończyła swoje prace nad spolszczeniem.

Komiksy

Egmont – zapowiedzi komiksów na lipiec

Dodał: , · Komentarzy: 0

Piąty tom perypetii szalonej Harley Quinn pt. "Joker nie śmieje się ostatni" zadebiutuje w lipcu.

komiksy

Poza tym pojawią się m.in.:

  • przedostatni tom "Baśni" – "Długo i szczęśliwie" – które zainspirowały twórców "The Wolf Among Us"
  • "Amazing Spider-Man: Szczęście Parkera" – w sam raz przed premierą filmu "Spider-Man: Homecoming"
  • pierwszy tom epickiej serii fantasy o planecie Troy – "Zdobywcy Troy"

Więcej zapowiedzi znajdziecie w rozszerzeniu newsa i na stronie Klubu Świata Komiksu.

Komiksy

Blueberry #0 – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
Blueberry #0

"Blueberry" to komiks niezwykły. Nie dość, że cykl stworzyli słynni Jean-Michel Charlier oraz Jean Giraud, na zawsze zapisując się w historii komiksu europejskiego, to jeszcze ciekawa kwestia dotyczy polskiego wydania. Otóż Egmont ostatnimi czasy zaserwował nam osiem albumów zbiorczych o przygodach tytułowego kawalerzysty. Teraz zaś przyszedł czas na wydanie dziewiątego tomu, ale pierwszego według chronologii zdarzeń. Czy warto poznać początki Blueberry’ego?

Album łączy w sobie pięć opowieści o krnąbrnym amerykańskim wojaku, lecz wszystkie one składają się na jedną, bardzo obszerną, bo liczącą sobie blisko dwieście czterdzieści stron historię. Dobrze dla czytelników, że nie jest to jedynie historia obszerna, ale też bardzo ciekawa, również dla osób, które nie miały dotąd do czynienia z sympatycznym kawalerzystą. Gdzie poznajemy naszego zawadiakę? Naturalnie przy pokerowym stole, kiedy to musi się ratować przed gniewem i oskarżeniami innych grających. Niespodziewana pomoc nadchodzi w postaci porucznika Craiga. Początek pięknej przyjaźni? Charlier wybrał o wiele bardziej krętą ścieżkę.

Komiksy

Facet z łukiem bardziej kojarzy się z postacią Robin Hooda niż członkiem drużyny Avengers. Jednak Clint Barton właśnie tą bronią posługuje się ze szczególnym uwielbieniem, nie wyróżniając się poza tym niczym nadzwyczajnym. W porównaniu do Hulka lub Thora wypada... przeciętnie. Po lekturze komiksu pt. "Moje życie to walka" można stwierdzić, że w tym między innymi tkwi jego urok.

Moje życie to walka
Komiksy

Egmont – majowe komiksy

Dodał: , · Komentarzy: 0

Przed premierą filmu "Wonder Woman" ukazał się komiks o przygodach księżniczki Amazonek.

komiksy

Poza tym w maju pojawiły się m.in.:

  • drugi tom "Anihilacji", czyli komiksu Marvela osadzonego w wielkim kosmosie
  • "Top 10" mistrza Alana Moore'a
  • pierwsza część kultowej serii fantasy o Chwacie Gnacie – "Dolina, czyli równonoc wiosenna"

Więcej premier i szczegółowych informacji znajdziecie w rozszerzeniu newsa i na stronie Klubu Świata Komiksu.

Wczytywanie...