Neverwinter

Neverwinter i... zwiastun

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dziś do sieci trafił kolejny zwiastun gry MMORPG od studia Cryptic – Neverwinter, które ostatnio weszło w fazę otwartych beta testów. Najnowszy trailer zapoznaje nas z lokacją Whispering Caverns, grotą położoną na północny zachód od tytułowego miasta. Skrywają się w niej potężne stworzenia, których pokonać mogą jedynie wysokopoziomowe postacie. Zapraszam do oglądania!

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Dziś na Zamku Królewskim podczas obchodzenia uroczystości z okazji Święta Narodowego 3 Maja założyciele CD Projekt – Michał Kiciński i Marcin Iwiński – oraz szef studia CD Projekt RED – Adam Badowski – otrzymali od Prezydenta Polski, Bronisława Komorowskiego, Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski. Za co? Za "wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości polskiej".

cd projekt
South Park: Kijek Prawdy

South Park: The Stick of Truth należał do gier zagrożonych. Od dawna nie pojawiła się o nim żadna informacja, jego były wydawca – THQ – upadł, a następny – Ubisoft – pominął ją w swoim kalendarzu premierowym.

south park the game, gra, crpg

Zaczęła więc krążyć plotka o tym, że produkcja Obsidianu nie zdąży ukazać się w tym roku. Byłaby to smutna wieść, na szczęście Ubisoft zabrał głos w tej sprawie. Francuska firma stwierdziła, że pominięcie "South Park: The Stick of Truth" w kalendarzu było pomyłką i gra na pewno ujrzy światło dzienne w 2013. Dokładna data premiery nie została podana, aczkolwiek niektóre sklepy podały 23 sierpnia. Oficjalnego potwierdzenia ze strony Ubisoftu jednak nie ma, co nie oznacza, że data może nie być prawdziwa. Przypomnę, że zdobył on prawo do wydania dzieła Obsidianu kupując je od upadłego THQ. Zapłacił za nie 3,2 miliona dolarów.

The Elder Scrolls Online

Tematem najnowszego materiału filmowego o The Elder Scrolls Online jest Coldharbour, znany z "Obliviona" mroczny wymiar. Rządzi nim daedryczny książę, pan dominacji Molag Bala. Gracze będą musieli zapobiec realizacji jego planów dotyczących połączenia Coldharbour z światem Tamriel. Wideo oprócz dostarczenia tych informacji, pokazuje jak prezentować się będą "ciemniejsze", mroczniejsze lokacje, które przyjdzie nam zwiedzić w tym tętniącym życiem MMO.

Borderlands 2: Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep

Mleko się rozlało. Główny scenarzysta Gearbox Software, Anthony Burch, wyjawił na Twitterze tytuł najnowszego DLC do Borderlands 2Tiny Tina's Assault on Dragon Keep. Prawdopodobnie zrobił to jednak zbyt wcześnie, bo jego wpis został został usunięty, ale gracze – jak zwykle na posterunku – zdążyli zauważyć informację i skopiować towarzyszące jej zdjęcie. Tym samym studio zdecydowało się ujawnić zawartość nowego rozszerzenia. Będzie interesująco, bo dotyczy... sesji RPG!

borderlands 2
Konwenty

Informacja prasowa

Weekend: 24 – 26 maja to wielkie święto, fanów fantastyki i gier planszowych. Czeka na Was wiele atrakcji, z którymi już teraz możecie zapoznać się w jeszcze ciepłym programie konwentu na stronie brwikon.pl.

brwikon, logo

Przez trzy dni na uczestników czeka kilkadziesiąt punktów programu spośród których na pewno znajdą coś dla siebie. Zgłaszający punkty wyrobili 300 % normy. Tegorocznych propozycji otrzymaliśmy prawie sto, czyli trzy razy więcej niż przy pierwszej edycji.

Assassin's Creed IV: Black Flag

Wiele osób sceptycznie podchodzi do planów Ubisoftu, który zdecydował co rok wydawać nową odsłonę serii Assassin's Creed. Temat jest na tyle gorący, że pytanie z nim związane dostał w wywiadzie z serwisem OXM Jean Guesdon, projektant czwartej części gry – "Black Flag".

assassin's creed iv, black flag

Guesdon stwierdził, że marka jest ważna, spójna i ma szerokie pole do rozwoju, więc zadaniem twórców jest zapewnianie graczom nowych, świeżych konceptów, ale jednocześnie zatrzymanie tych cech, które są dla asasyńskiego cyklu właściwe. Aby uniknąć wyczerpania, Ubisoft będzie zmieniał realia (pozwala na to spora skala świata), bohaterów (zarówno głównych, jak i pobocznych) oraz dodawał nowe mechanizmy w rozrywce. To, zdaniem Guesdona, prowadzi producentów do całkowitego uniknięcia zmęczenia serią. Czy macie podobne zdanie?

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 to cyberpunk w stu procentach, jak twierdzą twórcy w rozmowie z serwisem IGN. Dla studia CD Projekt RED bardzo liczy się, jak dobrze oddadzą jego atmosferę poprzez między innymi styl i klimat świata, zachowanie gracza w barze, jego reakcje na innych ludzi oraz wybierane kwestie dialogowe. To wszystko, według Sebastiana Stępienia, dyrektora kreatywnego gry, pozwala im na oddanie cyberpunkowej atmosfery. Nie chcemy robić prostego s-f, to za łatwe. – dodaje jego kolega, reżyser produkcji, Mateusz Kanik.

cyberpunk 2077
Filmy fantastyczne

Filmy recenzujemy nie od dziś, lecz ostatnio przyszło mi do głowy pytanie: a gdyby oceniać ten sam obraz jednocześnie z dwóch różnych perspektyw? Najlepiej dwóch różnych, choć podobnych tematycznie i – oczywiście – zaprzyjaźnionych portali?

niepamięć, oblivion, tom cruise, morgan freeman

Cóż... Wówczas powstaje podwójnie bezwzględna, dwukrotnie obiektywna, double-k.o & quad damage ocena tego, co pokazano w filmie obejmującym swym zakresem zarówno s-f jak i postapo. Kto wciąż nie wie, czy obejrzeć najnowsze wyczyny Toma Cruise'a na srebrnym ekranie, dowie się tego ze wspólnej recenzji GameExe i 13 Schronu. Zapraszamy!

Czytaj dalej...

Konwenty

Rafineria to, cytując organizatorów tego "AntyKONWENTU" – "(...) 7 dniowy, ogólnopolski zlot fanów postapokalipsy, a w szczególności polskiej gry fabularnej Neuroshima. Rafineria dzieli się na dwa bloki: Grę Terenową typu LARP oraz blok konwentowy." Impreza odbędzie się na terenie prywatnego poligonu miłośników ASG, paintballu czyli położonej w obrębie województwa łódzkiego, na terenie gminy Piątek, BATTLE ARENY. A potrwa od 14 do 21 lipca roku pańskiego 2013.

rafineria 2013, postapo

Zainteresowanych udziałem zapraszam do odwiedzin strony internetowej Rafinerii. W rozwinięciu newsa zamieściłem plakat.

Wczytywanie...