Game Exe

Enklawa Magii – wygraj Sacred 2!

Dodał: , · Komentarzy: 0

"Koniec maja to dla większości z nas czas, w którym rozpoczynamy planowanie wakacyjnych wojaży. Góry, morze... a gdyby tak wybrać się w podróż do Ankarii?

Tak, tak, to całkiem możliwe! Z okazji premiery konsolowych wersji Sacred 2: Fallen Angel (29.05.2009), przygotowaliśmy dla Was mini-quiz, w którym do wygrania są dwa egzemplarze PeCetowej wersji tej popularnej gry cRPG, ufundowane przez wyd. Cenega Polska!

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać na jego oficjalnej stronie."

Konwenty

Masz pomysł na niesamowitą prelekcję? Wiesz jak zrobić niesamowity konkurs, który uczestnicy będą wspominać przez najbliższych parę lat? A może po prostu chcesz się podzielić swoją pasją z innymi? Niezależnie od tego zostało Ci już tylko parę dni na zgłoszenie swojej atrakcji na Avangardę! Więc nie zwlekaj, otwórz formularz dostępny pod tym adresem i wpisz szczegóły swojego punktu programu. Przyjmowanie atrakcji kończymy o godzinie 12:00 31 maja! Nie spóźnij się!

Śmierć zrodzona w Pradze

Drodzy czytelnicy! Uroczyście pragnę poinformować, że dział "Książki Fantasy" na Game Exe wzbogacił się o recenzję kolejnej lektury. Tym razem, dzięki Strażnikowi oraz uprzejmości wydawnictwa Fabryka Słów, możecie przeczytać i dowiedzieć się więcej o książce "Wylęgarnia. Śmierć zrodzona w Pradze", autorstwa Miroslava Žambocha.

Okładka

"Miroslav Žamboch ponownie zaskakuje czytelników. Autor, który przyzwyczaił nas do twardych mężczyzn żyjących w brutalnych rzeczywistościach, masakrujących tuzin wrogów na kilku stronach, przeżywających zdarzenia, których z pozoru przeżyć się nie da i płacących potrójną stawkę za usługi prostytutek, zajął się dla odmiany mafijnymi porachunkami w naszym świecie, które w dodatku obejrzymy oczyma kobiety. Za dużo odmiany? Ja dopiero zacząłem…"

Czytaj dalej...

Konwenty

Swoją obecność potwierdzili nowi goście zagraniczni:

Chris Bouchard – twórca „Hunt for Gollum” oraz „Star Wars: Revelations”. Człowiek, który udowadnia, że fani również mogą kręcić filmy, których klimat niejednokrotnie przewyższają wysokobudżetowe, komercyjne produkcje.

Mike Carey – brytyjski scenarzysta komiksowy – autor takich serii jak „Lucyer” i „Hellblaizer”. Na podstawie tej ostatniej studio Warner Bros zrealizowało w 2005 roku głośny film „Constantine” z Keanu Reevesem w roli głównej.

Organizatorzy przypominają, że od 1 czerwca wzrasta opłata akredytacyjna – zachęcamy więc do zgłoszeń.

Łódzki Port Gier po raz trzeci zapełni się miłośnikami gier i zapewni „wprawkę” przed Polonem. Kolejny z serii minikonwntów, przez dwa dni będzie gościł gry planszowe, bitewne i fabularne. Zapraszamy na stronę imprezy – lodzkiportgier.pl. W czasie ŁPG będzie można opłacić tańszą akredytację na Polcon.

Time and Space: Sobota 6 czerwca (15.00-21.00) – Niedziela 7 czerwca (10.00-21.00), Łódzki Dom Kultury ul. Traugutta 18 – parter

Mass Effect 2

Sieć zalana została kolejnymi informacjami na temat Mass Effect 2, które pochodzą z najnowszego, lipcowego numeru magazynu Official Xbox Magazine. Osoby, które weszły w posiadanie czasopisma zamieściły dodatkowo skan okładki tym samym potwierdzając, że artykuł na temat Mass Effect 2 rzeczywiście pojawił się na łamach gazety.

Wiadomym już jest, że zakończenia w najnowszej części tego kosmicznego cRPG'a będą zróżnicowane. Ich końcowy wynik będzie zależeć od tego czy nasz bohater był praworządnym żołnierzem lub najzwyklejszym renegatem.

Kolejną ciekawostką są zupełnie nowe postacie. Jedną z nich jest zabójca Thane, który będzie mógł dołączyć do drużyny. Kolejnym herosem będzie Kroganin o jakże ciekawym imieniu Grunt. Rolę po Sarenie przejmie niejaki The Illusive Man.

okladka

Wiadomym też jest, że z początku będzie się miało styczność z bohaterami poprzedniej części, a gracz będzie miał okazję pokierować komandorem Shepardem, który został wysłany na misję określoną mianem "samobójczej". Usprawniona Normandia zostanie pokierowana przez Jokera, któremu głosu ponownie użyczy (w wersji angielskiej) Seth Green. Poznane w poprzedniej części rasy będą dysponować nowymi umiejętnościami.

Wspomniano też o dwóch broniach. Jedną z nich będzie „Nuke Gun”, który będzie swego rodzaju wyrzutnią niewielkich ładunków nuklearnych (Fallout 3? ;-)). O drugiej broni wspomniano jedynie tyle, że zamieni przeciwników w pył (dosłownie).

Z innych informacji warto też wspomnieć o Mako, który odejdzie w zapomnienie i zostanie zastąpiony zupełnie nowym pojazdem znacznie lepiej radzącym sobie z nierównościami terenu. Autorzy zrezygnowali również z jakże ciekawych wind, ale nie wiadomo co je zastąpi.

Więcej informacji na temat Mass Effect 2 ujawnione zostanie na targach E3, które odbędą się 2-4 czerwca w Los Angeles. Obecni na miejscu dziennikarze będą mieli okazję zagrać w pierwszą demonstracyjną wersję gry.

King's Bounty: Legenda

Na łamach gry.onet.pl pojawiła się zapowiedź dodatku do King's Bounty – Wojowniczej Księżniczki.

Dowiemy się z niej kim jest Amelia, jakie zmiany wprowadzono w porównaniu z podstawową wersją gry. Oczywiście kilka słów poświęcono także fabule, zaś cały tekst okraszono kilkoma screenami.

Najważniejszą informacją pozostaje jednak potwierdzenie, iż w Polsce dodatek ma się ukazać po wakacjach. Zainteresowanych treścią zapowiedzi zapraszam tutaj.

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Na łamach serwisu Planet Elder Scrolls pojawiła się opcja głosowania na najlepszy mod dodający rasę do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Do rywalizacji stanęło 5 modyfikacji: Animhi Race, Cute Elves, Garrett the Thief, Elves of Lineage II oraz Dremora Mortal. Więcej informacji o tych modach znajdziecie w tym miejscu.

Swoje głosy oddajemy tutaj. Cała akcja trwa do wtorku 2 czerwca.

Screen
Konwenty

"Uwaga wszystkie istoty rozumne z Lublina i okolic. W sobotę 30 maja, jeszcze przed sesją egzaminacyjną, będzie miało miejsce 36 Lubelskie Spotkanie Fanów Star Wars. Tematem przewodnim spotkania będzie Stara Republika. Zaplanowane mamy dwa duże punkty z nią związane: multimedialną prelekcję (która zapewne zmieni się w dyskusję, która zapewne zmieni się w kłótnię) o najnowszym MMO w świecie Gwiezdnych Wojen – The Old Republic oraz konkurs wiedzy z obu KOTORów (z drobnymi nagrodami).
Z innej beczki – będzie prezentacja fan filmów, chociaż bardziej na miejscu będzie określenie fun filmów, a do tego tradycyjnie kilka pomniejszych atrakcji.

Zbiórka tradycyjnie pod Galerią Centrum do 13:20 (szukać Mistrza Yody, przyjdziecie, zrozumiecie). Po czym udamy się do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury (ul. Dolna Panny Marii 3/22, sala 19). Spóźnialskich zapraszamy bezpośrednio do WOKu".

Konwenty

GrajDół – planszówki w Nidzicy

Dodał: , · Komentarzy: 0
GrajDół

GrajDół jest jedną z atrakcji XVI Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy (11-14 czerwca). U podnóża nidzickiego zamku, w sali gimnastycznej LO im. Stanisława Wyspiańskiego przez 4 dni będzie można wypróbować w miłej, kameralnej atmosferze, najlepsze gry planszowe w Polsce i na świecie, oraz wziąć udział w kilku turniejach i konkursach z ciekawymi nagrodami. Dzięki uczestnictwu w GrajDole będzie można też wziąć udział w atrakcjach festiwalowych na Zamku – m.in. w spotkaniu z Robertem Silverbergiem. Więcej informacji o GrajDole na stronie imprezy.

Książki fantastyczne

"Złodziej Pioruna" – recenzja

Dodał: , · Komentarzy: 0

Uroczyście informuję, że zasoby Game Exe zostały dziś poszerzone o kolejny interesujący artykuł. Tym razem, dzięki uprzejmości wydawnictwa Galeria Książki, możemy zaprezentować wam recenzję książki "Złodziej Pioruna", napisaną przez Nazina.

Jakie są jej mocne strony, a jakie słabe? Czy warto wydać trochę grosza, by kupić tę lekturę? Wszystkiego dowiecie się czytając recenzję "Złodzieja Pioruna". Serdecznie zapraszam!

"Złodziej Pioruna" jest pierwszą częścią cyklu "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" autorstwa Rick'a Riordana. Znaczna większość z was na pewno pierwszy raz słyszy to nazwisko. Nic dziwnego, gdyż "Złodziej Pioruna" jest książką, która jako pierwsza z jego powieści pojawiła się w Polsce. Sam Rick pochodzi z Teksasu, a sławę oraz wiele nagród zdobył dzięki serii dla dorosłych – "Tres Navarre". "Złodziej Pioruna" jest jego pierwszą książką przeznaczoną dla dzieci. [Czytaj dalej...]

Wczytywanie...