Konwenty

Jury VII Konkursu Literackiego wyłoniło zwycięski utwór. Spośród 61 nadesłanych na konkurs prac jury za najlepszy uznało utwór:

"Egzamin" autorstwa Anny 'Tess' Gołębiowskiej

Zwyciężczyni konkursu otrzyma nagrodę w postaci akredytacji na Pyrkon 2009 oraz 50 PyrFuntów (waluty konwentowej), którą będzie można wymienić w Pyrkonowym sklepiku z nagrodami na dowolne książki lub inne nagrody. Ponadto zwycięski szort zostanie opublikowany w Informatorze Pyrkonu 2009.

World of Warcraft

Paliwo Gracza

Dodał: , · Komentarzy: 1

Ile razy padaliście wyczerpanie po długim rajdzie? Albo poczuliście piekielne pragnienie po kolejnym wygranym battlegroundzie? Najlepsza na to była stara cola czy domowa herbatka. Jednak firma Mountain Dew wyjdzie naprzeciwko graczom WoW'a i w te lato wypuści limitowaną edycje dla graczy znanego mmo.

Do wyboru będą:

MountaindewMountaindew
Allince Blue – O smaku dzikich owoców oraz Horde Red – O samku cytrusowych wiśni
World of Warcraft

Zmiany w Interfejsie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na oficjalnej stronie WoW'a, Blizzard opublikował najnowsze zmiany Interfejsu gry. Jakie zmiany będą wprowadzone? Postaram się wam przybliżyć.

Podwójna specjalizacja talentów
 • Minimalny level na odkrycie podwójnej specjalizacji został zredukowany do 40.
 • 'Lexicon of Power' nie będzie wymagany do zmiany buildu.
 • Zmiana specjalizacji będzie zajmowała 5 sekund, oraz wyczerpie całą mane/energię itd.
 • Koszt wykupienia podwójnej specjalizacji wyniesie 1,000 złota. Będzie to jednorazowy wydatek.

Ekwipunek
 • Możliwość szybkiej zmiany zestawów ekwipunku.
 • Odbieranie przedmiotów prosto z banku czy z torby.

Śledzenie zadań
 • Śledzenie wielu 'achivmentów' oraz questów bez potrzeby włączania specjalnej opcji w menu gry .
 • Używanie przedmiotów questowych, bez szukania ich w ekwipunku.
 • Przemieszczanie okna śledzenia gdziekolwiek chcemy.

Looking For Group oraz kolejki do Battlegroundów
 • Możliwość wyboru roli odgrywanej w party w opcjach 'lfg'.
 • Ustawianie roli lidera.
 • Łatwiejsze sortowanie wyników wyszukiwania.
 • Możliwość zapisania się na Battleground z każdego miejsca w grze.

screenscreenscreen

Reszta zmian, jak i screeny znajdziecie tutaj.

World of Warcraft

Nowa tapeta

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na oficjalnej stronie gry World of Warcraft, ukazała się nowa tapeta. Tym razem możemy sobie upiększyć pulpit postacią Warlocka. Tę, oraz i pozostałe tapety znajdziecie tutaj.

warlock wallpaper
Mass Effect 2

Mass Effect 2 już oficjalnie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firmy Electronic Arts i BioWare oficjalnie potwierdziły, że trwają już prace nad sequelem udanego RPG'a o tytule Mass Effect. Kontynuacja zostanie wydana dopiero w 2010 roku i trafi na komputery PC oraz konsole Xbox 360.

Ze zamieszczanych w sieci wypowiedzi twórców Mass Effect 2 wynika, że seria będzie trylogią liczącą trzy części. Gracze ponownie będą mieli okazję zwiedzać wszechświat wypełniony niezbadanymi planetami oraz zamieszkiwany przez różnego typu obce formy życia. Natomiast cała wspólnota galaktyczna ponownie będzie zmuszona do walki z jeszcze większym i potężniejszym zagrożeniem.

Ray Muzyka z BioWare wraz z innymi autorami zapewniają, że Mass Effect 2 będzie wyposażony w jeszcze większą ilość akcji. Głównymi czynnikami mają być dynamiczniejsze walki, bardziej rozbudowana eksploracja planet oraz większa ilości wyposażenia. Wszystko to na tle zawrotniejszej i nieprzewidywalnej fabuły. Na koniec dodano, że Mass Effect 2 będzie połączeniem gry RPG i shootera, przykuwającego graczy przed monitorami na wiele godzin wirtualnej zabawy.

Mass Effect 2
Konwenty

Konfederacja Niezależnych Fanów Star Wars z Ostrowa Wielkopolskiego zaprasza na pierwsze spotkanie grupy.

"Zarząd Konfederacji Niezależnych Fanów Star Wars ma przyjemność zaprosić wszystkich chętnych fanów, nie tylko z Ostrowa Wielkopolskiego i nie tylko z południowej Wielkopolski, ale z całego naszego kraju, na pierwsze oficjalne spotkanie naszego fandomu. W trzecią sobotę bieżącego miesiąca w Młodzieżowym Domu Kultury mieszącym się przy ulicy Gimnazjalnej 5 w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się impreza, jakiej to miasto jeszcze nie widziało. Na uczestników spotkania zaplanowaliśmy szereg konkurów, turniejów, mnóstwo atrakcji i – co najważniejsze – możliwość udziału w pierwszym takim spotkaniu w Ostrowie Wielkopolskim!"

Logo

W programie mają się znaleźć:

 • Dyskusja "We can do i t- we will do it", czyli wpływ fanów na rozwój uniwersum
 • Konkurs fragmentaryczny i okładkowy – czyli sprawdzenie wiedzy pod względem cytatów z filmów jak i znajomości okładek poszczególnych książek
 • Komputerowe gry SW, czyli turniej w Jedi Academy – pojedynek 1 vs. 1 bądź walka z rankorem (w zależności od decyzji uczestników)
 • Sabacc i Star Wars Miniatures

Więcej informacji znajduje się na forum fanów SW z Ostrowa.

Filmy fantastyczne

Nie miała jeszcze premiery Transformers 2: Revenge of the Fallen, a wytwórnie Paramount i Dreamworks już ogłosiły, że powstanie trzecia odsłona filmu.

Nie znamy póki co fabuły ani obsady – nie wiadomo więc, czy na stołku reżyserskim ponownie zasiądzie Michael Bay, ani czy w główne role raz jeszcze wcielą się Megan Fox i Shia LaBeouf. Jedynie podano orientacyjną datę premiery filmu – 4 lipiec 2011r.

Star Trek Online

Perfumy Star Trek

Dodał: , · Komentarzy: 0

Genki Wear, producent biżuterii i perfum związanych z licencjami scifi, właśnie wypuścił produkty, które mogą zadziwić każdego fana Star Treka.

Pierwszy z zapachów, Tiberius, dedykowany jest Jamesowi Tiberiusowi Kirkowi – "najbardziej sławnemu i zasłużonemu kapitanowi okrętu w historii Gwiezdnej Floty". Według producenta, na zapach składają się nuty świeżości i zmysłowości. Początkowe wątki cytrynowej świeżości, czarnego pieprzu i cedru przeradzają się w waniliowo-piżmowy finisz, z dodatkiem olejku sandałowego. Producent informuje, że Tiberius przeznaczony jest dla mężczyzn nieodpartych i trudnych do zdefiniowania.

Drugi zapach to Red Shirt – z motywem przewodnim "Because Tomorrow May Never Come" (jutro może nie nadejść). Poświęcono go często anonimowym załogantom USS Enterprise. Zapach stworzono dla tych, którzy żyją tak, jakby każdy dzień miał być tym ostatnim. Zapach bazuje na zielonej mandarynce, bergamotce i lawendzie z finiszem piżmowo-skórzanym.

Stawkę zamyka Pon Farr, który ma być przeznaczony dla kobiet. Jego specyfikacja nadal pozostaje tajemnicą.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj. Poniżej jeden z plakatów reklamowych.

Plakat
Risen

Nowe screeny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Studio Piranha Bytes, znane z serii "Gothic" (nie było jednak odpowiedzialne za dodatek do G3 pt. "Zmierzch Bogów"), a aktualnie pracujące nad swą nową grą o tytule "Risen", opublikowało dużą ilość screenshotów z tej produkcji, aby zaspokoić ciekawość graczy. Według mnie przypominają trzecią część Gothica. Screeny możecie obejrzeć w naszej galerii.

RisenRisenRisen
Baldur's Gate II: Tron Bhaala

Jamella's Diablo2 Item Store

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawiła się nowa modyfikacja o nazwie Jamella's Diablo2 Item Store do Baldur's Gate II z dodatkiem Tron Bhaala.

Mod ten dodaje sprzedawczynię przedmiotami z gry Diablo II. Będziemy mogli kupić m.in Obrączkę Bul Khatosa, Skorupę Duriel, Zemstę Tytana czy rękawice Chwyt Drakuli. Dla równowagi w grze wprowadzono ograniczenie do zakupu wyłącznie jednego przedmiotu, więc lepiej dobrze zastanowić się przed ostatecznym wyborem.

Mod jest do pobrania stąd.

Wczytywanie...