Pyrkon 2008

Program Pyrkonu zamknięty

Dodał: , · Komentarzy: 0

Program Pyrkonu 2008 został zamknięty. Aktualnie trwają prace nad grafikiem prelekcji i innych atrakcji. Organizatorzy zapowiadają, iż szczegółowy program pojawi się w przeciągu kilku najbliższych dni.

Ujawnionych zostało już kilka z planowanych atrakcji:

  • Na Pyrkonie odbędzie się 9 paneli dyskusyjnych z udziałem zaproszonych gości.
  • Swoją obecność zapowiedzieli również członkowie Polish Outpost, którzy wzbogacą program Pyrkonu o atrakcje związane z Gwiezdnymi Wojnami.
  • Znane są już punkty programu przewidziane w ramach I Ogólnopolskiego Zlotu Fanów Delirium.

Kolejnych przecieków można spodziewać się już wkrótce!

Konwenty

Rejestracja online na Polcon 2008

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na stronie Polconu 2008 pojawił się formularz pozwalający zainteresowanym zarejestrować swoją akredytację online.

Wczesna wpłata nie tylko gwarantuje miejsce noclegowe, ale także daje okazję do promocyjnego zakupu konwentowej koszulki. Organizatorzy zapowiadają też inne niespodzianki dla osób rejestrujących się wcześniej. Dodatkowo grupy zorganizowane (min. 10 osób) mogą liczyć na 10% zniżkę w akredytacji.

Inne

The Chronicles of Spellborn – gra firmy Spellborn International, doczekała się już trzeciego przełożenia swojej premiery. Nie wiadomo nawet, czy w ogóle ujrzy światło dzienne. Pierwszy raz premierę przesunięto w październiku 2006, po roku po raz kolejny, natomiast aktualnie przewidywana premiera gry, to (najwcześniej) drugi kwartał 2008.

Niektórzy zapytają pewnie, co to ma być za gra. Wiadomo tylko, że będzie to MMORPG, ponure i mroczne, w którym nie ma pięknych elfów ani lubiących wypić krasnoludów. Koniec ze światem pełnym sielanki.

Pyrkon 2008

Billboardy Pyrkonu 2008

Dodał: , · Komentarzy: 0

W dniach 1-3 marca 2008 r. w miastach w całej Polsce pojawiły się billboardy i citylighty reklamujące Pyrkon 2008. Szczegółowa lista lokacji dostępna jest na stronie konwentu.

Pyrkon 2008 to pierwszy konwent w Polsce, który jest w ten sposób reklamowany. Organizatorzy mają nadzieję, iż pozwoli to dotrzeć do szerszego grona miłośników fantastyki, którzy do tej pory na konwentach nie bywali.

Inne

Gra "BioShock", mimo iż została wydana w ubiegłym roku, wciąż otrzymuje liczne wyróżnienia i nagrody. Najnowszym osiągnięciem gry, jest uznanie przez The Game Audio Network Guild jej oprawy dźwiękowej za najlepszą.

Jej sukces jest jeszcze większy, ponieważ organizacja The Game Audio Network Guild nagradza wyłącznie za muzykę i dźwięk w grach komputerowych. "BioShock" w całym konkursie zdobył aż 8 nagród. Z sukcesu może się cieszyć główny kompozytor muzyki do tej porywającej strzelanki – Garry Schymann.
News autorstwa Czachy.

Dungeons&Dragons

Zmarł Gary Gygax

Dodał: , · Komentarzy: 0

W wieku 69 lat zmarł w swoim domu, w Lake Genev Gary Gygax – współtwórca systemu Dungeons & Dragons, założyciel Tactical Studies Rules i autor wielu książek fantasy.

Gary Gygax urodził się w 1938r. w Chicago. Wraz z pomocą David Arnesona na początku lat siedemdziesiątych, utworzył pierwszą edycję gry fabularnej Dungeons & Dragons. Jest też autorem takich RPG jak "Dangerous Journeys", "Lejendary Adventure" i "Castles & Crusades". W 1968r. zapoczątkował konwent Gen Con.

Pyrkon 2008

Pyrkonowy konkurs: Wytypuj Kanon Fantastyki

Dodał: , · Komentarzy: 0

Organizatorzy Pyrkonu ogłaszają konkurs przeprowadzany wspólnie z księgarnią internetową www.arsenal.pl. Konkurs trwa do północy 29 marca 2008 roku.

W tym czasie można nadsyłać mailem na adres sklep@arsenal.com.pl 5 najważniejszych, Waszych zdaniem, tytułów literatury spod znaku fantastyki.

Wszystkie nadesłane odpowiedzi posłużą do utworzenia konkursowego kanonu fantastyki, autorzy tych zaś, które zbliżą się najbardziej do zwycięskiej piątki zostaną nagrodzeni. Jedna osoba może wysłać tylko jedną propozycję pięciu tytułów.

Mass Effect

Mass Effect – informacje o polskim wydaniu gry

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma CD-Projekt w związku z licznymi pytaniami graczy, związanymi ze szczegółami polskiego wydania gry Mass Effect na PC, postanowiła zdjąć zasłonę milczenia i ujawnić kilka ciekawych informacji na jego temat.

"Dla CD-Projektu wydanie Mass Effect na PC jest jednym z najważniejszych projektów w tym roku, i dołożymy wszelkich starań, aby gra została wydana jak najlepiej, oraz aby data polskiej premiery była jak najbardziej zbliżona do daty premiery światowej. Mass Effect ukaże się w trzech wersjach językowych: pełnej angielskiej, angielskiej z polskimi napisami i pełnej polskiej. Jako dodatkowy smaczek mogę zdradzić, iż w dubbing gry zostało zaangażowanych blisko 70 aktorów, a wśród nich znajdują się nazwiska osób z pierwszych stron gazet"Michał Gembicki, zastępca dyrektora Marketingu CD-Projekt

Dystrybutor powiadamia, że zrobi co w jego mocy, aby gra trafiła na półki sklepowe najpóźniej w czerwcu. Prócz standardowej edycji, za którą zapłacimy 129,90 zł., CD-Projekt planuje ekskluzywną i limitowaną edycję kolekcjonerską.

Wczytywanie...