Warhammer Online: Age of Reckoning

Dowiedzieliśmy się, co i jak w niepewnej dotąd sytuacji Warhammera Online – MMORPG autorstwa Climax Entertainment. Jak pamiętamy, Climax po dwóch latach pracy nad projektem stracił zaufanie właścicieli Warhammmera Fantasy Roleplay-Games Workshop- co doprowadziło do wstrzymania pracy nad tym ambitnym projektem. Jednak prace nad nią nie ustały nigdy... aż do teraz. To zaś dlatego, że prawa do Warhammera Online nabył Mythic Entertainment – twórcy uznanej przez graczy gry Dark Age of Camelot. Pierwsza z gier osadzona w starym świecie – jak twierdzi Mythic – dopiero w 2007r.

Sacred 2

Będzie Sacred 2!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Niemiecki Ascaron Entertainment zadowolony sukcesem wcześniejszych części, ujawnił plany stworzenia pełnoprawnego sequela znakomitej hack'n'slash – Sacred. Niestety jak na razie nic więcej nie wiadomo.

SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen

Spellforce 2 nowe screeny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wygląda na to, że kontynuacja Spellforce będzie mocnym przeciwnikiem dla konkurentów...

Jak na razie takie wnioski można wyciągać po serii screenshotów, ale trzeba przyznać, że prezentują one wysoki poziom. Link do najnowszej galerii znajduje się w tym miejscu Wygląda na to, że kontynuacja Spellforce będzie mocnym przeciwnikiem dla konkurentów...

Jak na razie takie wnioski można wyciągać po serii screenshotów, ale trzeba przyznać, że prezentują one wysoki poziom. Link do najnowszej galerii znajduje się w tym miejscu. Premiera samej gry przewidziana jest na trzeci kwartał tego roku.

Dungeon Siege II

Z przyjemnością przedstawiamy pierwszego laureata naszego konkursu Dungeon Siege II, w którym, jak zapewne doskonale wszyscy wiedzą, ale i tak przypomnimy, możecie wykazać się talentem literackim pisząc zakończenia wybranych fragmentów największych opowiadań i powieści fantasy. Pierwszy "etap" zabawy już za nami, czas więc ujawnić pierwszego zwycięzcę.

The Bard's Tale: Opowieści Barda

Mamy przyjemność poinformować, że pod tym adresem (10MB) znajdują się kolejne próbki dźwiękowe z polskiej wersji jednej z najlepiej zapowiadających się gier RPG ostatnich lat – The Bard’s Tale. Ponownie możemy przekonać się jak świetnie w rolę narratora wcielił się Piotr Fronczewski. Przypomnijmy, że w The Bard’s Tale, zaprojektowanym przez Briana Fargo (twórcę serii Fallout i Baldur’s Gate) usłyszymy prócz Piotra Fronczewskiego, również Borysa Szyca w tytułowej roli Barda. Kolejne próbki dźwiękowe z polskiej wersji gry zostaną udostępnione już wkrótce.

Lokalizacja gry jest sporym wyzwaniem dla tłumaczy, ze względu na jej specyfikę i niepowtarzalny humor, niezwykle zabawne akcenty oraz dużą ilość kwestii śpiewanych. Dzięki udziałowi panów Fronczewskiego i Szyca, polska wersja na pewno przypadnie do gustu graczom. Cena gry The Bard’s Tale, która zapowiada się na prawdziwą rewolucję gatunku cRPG, ustalona została na poziomie 99,90 złotych, a szczegóły dotyczące dokładnej daty premiery zostaną ujawnione już wkrótce.

Neverwinter Nights 2

Firma Licomp Empik Multimedia (LEM) podpisała umowę z koncernem Atari o dystrybucji gier w Polsce. Tym samym LEM będzie prawdopodobnie wydawcą Neverwinter Nights 2 w naszym kraju. Najnowsze, spolszczone tytuły mają nie przekraczać kwoty 99zł. Więcej informacji o nawiązaniu współpracy przez firmy tutaj.

The Elder Scrolls III: Morrowind

Morrowind w 15 minut ?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nieco ponad miesiąc temu świat obiegła informacja o rekordowo szybkim ukończeniu "Morrowind", przez pewnego, niecierpliwego gracza. Jeśli nic nie słyszeliście o wyczynie Ryan’a "Benito" Bennitt’a, czytajcie dalej...

The Elder Scrolls III: Morrowind

Morrowind – Piraci z Vvardenfell

Dodał: , · Komentarzy: 0

Niedawno została opublikowana finalna wersja doskonale zapowiadającego się modu. Mowa tu o "Ultimate Galleon" autorstwa Madmax’a. Umożliwia on żeglowanie galeonem po wodnych okolicach Vvardenfell w czasie rzeczywistym. Jedyne co musicie zrobić, to przekonać kapitana, aby przekazał Wam ster... Okręt jest doskonałą bazą wypadową, mieszkaniem, składem dla naszych cennych przedmiotów oraz środkiem transportu po wodach całej prowincji Morrowind. Statek składa się z trzech dość dużych pokładów oraz kabiny. Oczywiście znajduje się na nim także załoga, której możemy wydawać proste polecenia. Jedyną "wadą" jest konieczność posiadania wszystkich oficjalnych dodatków.

Inne

Ulubiony widok w grach cRPG

Dodał: , · Komentarzy: 0

Imperium Gier (serwis WP) zapytało graczy, jaki widok – izometryczny, TPP czy FPP – wolą w grach role-playing. Ponad połowa ankietowanych (52%) uznała, że woli ten pierwszy, zastosowany w tak klasycznych produkcjach jak Diablo czy Baldur's Gate. Z pozostałych dwóch widoków, charakterystycznych już dla produkcji trójwymiarowych, wygrał TPP, zdobywając sympatię 28% ankietowanych. Na FPP (znany z gier takich jak Deus Ex czy Vampire: The Masquerade: Bloodlines) postawił co piąty gracz.

Wczytywanie...