Alaloth: Champions of the Four Kingdoms

Droga Oręża w Alaloth

Dodał: , · Komentarzy: 0
alaloth: champions of the four kingdoms

Trochę czasu minęło, od kiedy poznaliśmy dwie z trzech Dróg Mocy – Drogę Bogów oraz Drogę Natury. Nadszedł czas na ostatnią, zwaną Drogą Oręża.

Dzięki sile oręża będziesz mógł pokonać każdego wroga, jaki stanie ci na drodze. Możesz użyć do tego celu miecza, topora, wspomóc się tarczą czy włócznią – nic nie może cię powstrzymać. Droga Oręża maksymalnie zwiększa siłę twojego czempiona, dając mu niezbędne umiejętności, by wytrzymać oraz samemu zadawać miażdżące kości potężne ciosy czy z łatwością przecinać ciało. Dzięki Drodze Oręża staniesz się istną machiną wojenną. Wybierając tę ścieżkę polegasz wyłącznie na aspektach fizycznych, całkowicie pomijając użycie magii.

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms

Tworzenie muzyki w Alaloth

Dodał: , · Komentarzy: 0

W kolejnej aktualizacji do "Alaloth: Champions of The Four Kingdoms" twórcy omawiają tworzenie dźwięku oraz muzyki w swojej produkcji. Dość długi artykuł opisuje ogólnikowo, jakie mieli inspiracje filmowe czy z branży gier. Każde miasto ma osobną nutę przewodnią, nagraną w zupełnie innym nastroju. Biorąc pod uwagę, że nie możemy tych utworów usłyszeć (poza drobnym przykładem powyżej), na tę chwilę tekst jest dla mnie mało użyteczny. Jeżeli jednak czekacie z niecierpliwością na rozwałkę w czterech królestwach i chłoniecie każdą informację o świecie, zapraszam pod ten adres.

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms

Droga Natury w Alaloth

Dodał: , · Komentarzy: 0
alaloth: champions of the four kingdoms

Twórcy "Alaloth: Champions of the Four Kingdoms" przedstawili nam kolejną – drugą z trzech – Drogę Mocy w grze: Drogę Natury.

Na początku istniał wyłącznie chaos Wszechojca i Ziemia Jaihy. Jedyną mocą gotową do ujarzmienia była surowa energia natury. To dawne elfy odkryły, iż pielęgnując więź z przyrodą, otrzymają wielkie nagrody. Czempion, który wybierze Drogę Natury, zyska magiczne zdolności żywiołów, zdolne razić wrogów z dystansu.

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms

Droga Bogów w Alaloth

Dodał: , · Komentarzy: 0
alaloth: champions of the four kingdoms

Twórcy "Alaloth: Champions of the Four Kingdoms" uraczyli nas kolejną aktualizacją o swojej produkcji. Wyjaśniają, że przy tworzeniu postaci będzie trzeba wybrać Drogę Mocy oraz Profesję. Tym razem pokazują Drogę Bogów, jedną z trzech Dróg Mocy.

W świecie gry nigdy nie jesteś sam – zawsze obserwuje cię jakiś bóg, prowadząc cię, dając siłę czy przeklinając wrogów. Podążając Drogą Bogów zyskasz łaski oraz zdolności różnych bóstw – jedne dobre, inne złe – w zależności od twojego życzenia.

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms
alaloth: champions of the four kingdoms,alaloth

Twórcy nadchodzącego w tym roku "Alaloth: Champions of the Four Kingdoms" udostępnili kolejną aktualizację o swojej produkcji. Tym razem skupili się na charakterystyce i narracji, czyli jak tworzyć dobre opowieści w RPG. Spokojnie można powiedzieć, że mają w tym doświadczenie, skoro przy scenariuszu grzebał sam Chris Avellone.

Podwaliny świata przedstawionego były położone już dawno temu, w ciągu pierwszych lat tworzenia gry. Wtedy powstały kluczowe idee: złoczyńca, królestwa, bogowie. Pierwszym krokiem dla osób zajmujących się rozwojem tła wydarzeń jest dokładne przestudiowanie zebranego materiału. Każda strona, postać, drzewo i mrówka musi zostać zbadana. Każdy bóg i królestwo muszą zostać zrozumiane.

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms
alaloth – champions of the four kingdoms

“Alaloth – Champions of The Four Kingdoms” jawi się jako niezła gratka dla fanów klasycznych komputerowych gier fabularnych. Połączenie izometrycznej rozgrywki, klimatów znanych z serii “Baldur’s Gate” czy “Dragon Age: Początek”, a także szczypty nowoczesnych rozwiązań, skutecznie rozbudza ciekawość.

Najnowszy zwiastun produkcji może nie wzbudza naszej pełnej uwagi i euforycznej chęci zagrania w tytuł najszybciej jak to tylko możliwe, ale powoduje, że “Alaloth” znajdzie się w kapownikach wielu fanów cRPG na rok 2021. To produkcja, która może namieszczać w gatunku, o ile tylko wszystko zostanie odpowiednio dopieszczone.

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms

“Alaloth” łączy w sobie wiele z rozlicznych klasyków komputerowych gier fabularnych. Szczypta “Baldur’s Gate” i “Dragon Age: Początek” w kwestii fabularno-klimatycznej. Eksploracja przywodzi na myśl pierwszego “Sacreda”, a walka ma w sobie elementy zręcznościowe znane z sagi “Dark Souls”. No i nie zapominajmy o mapie świata doprawionej pomysłami rodem z “Mount & Blade”. Oczywiście to wszystko w klasycznym, izometrycznym sosie.

alaloth – champions of the four kingdoms

Aha, w tym całym RPGowym pierdolniku znalazło się również miejsce dla legendy gatunku, Chrisa Avellone, który odpowiada za tworzenie uniwersum gry i podstawy fabularne.

Dobra, dobra… Brzmi ciekawie, ale jak to wygląda? Twórcy zdecydowali podzielić się z nami niewiele ponad 10-minutowym fragmentem rozgrywki, który naświetla podstawowe założenia. Od kreacji bohatera, poprzez niuanse fabularne, a skończywszy na potyczkach.

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms

"Alaloth – Champions of The Four Kingdoms" to nadchodząca produkcja osadzona w dość klasycznym świecie fantasy. Z tego powodu możemy oczekiwać dobrze nam znanych i (nie)kochanych ras jak elfowie, orkowie, krasnoludowie i najbardziej oklepaną ze wszystkich; wstrętnych dwunogów znanych jako ludzie. Dzisiejszy news rzuci trochę światła na Edherest królestwo ludzi, w którym gnieździ się okrągłe 40 rodów szlacheckich, które z pewnością wiele namieszają w fabule gry.

alaloth – champions of the four kingdoms
Alaloth: Champions of the Four Kingdoms

Alaloth zabiera graczy do barwnego świata fantasy stworzonego we współpracy z Chrisem Avellone’em, legendą gier RPG. Gra prezentuje rozległe uniwersum ARPG inspirowane klasyką gatunku i współczesnymi grami akcji. Mroczny bóg Alaloth został uwięziony w krainie ludzi, w Dolinie Burz, gdzie sieje spustoszenie. Zniszcz go i uwolnij świat od niebezpieczeństwa… jako bohater lub jako złoczyńca.

alaloth – champions of the four kingdoms
Alaloth: Champions of the Four Kingdoms

Mroczny bóg Alaloth zwrócił się przeciwko innym bogom, lecz został obalony i uwięziony w świecie śmiertelników. Spoczywa teraz w Dolinie Burz, gdzie ścierają się interesy czterech królestw – Ludzi, Orków, Elfów i Krasnoludów. Z swojego więzienia wysyła zło i zepsucia łaknąc zniszczenia świata. Podczas, gdy kultyści Widmowego Kręgu starają się uwolnić swojego upadłego boga, zbiera się grupa czterech czempionów, aby ochronić Cztery Królestwa przed dotykiem potwornego bóstwa. Czy wspominałem, że nad tą grą pracuję Chris Avellone?

alaloth – champions of the four kingdoms
  • 1 strona
Wczytywanie...