Alaloth – Champions of The Four Kingdoms

“Alaloth” łączy w sobie wiele z rozlicznych klasyków komputerowych gier fabularnych. Szczypta “Baldur’s Gate” i “Dragon Age: Początek” w kwestii fabularno-klimatycznej. Eksploracja przywodzi na myśl pierwszego “Sacreda”, a walka ma w sobie elementy zręcznościowe znane z sagi “Dark Souls”. No i nie zapominajmy o mapie świata doprawionej pomysłami rodem z “Mount & Blade”. Oczywiście to wszystko w klasycznym, izometrycznym sosie.

alaloth – champions of the four kingdoms

Aha, w tym całym RPGowym pierdolniku znalazło się również miejsce dla legendy gatunku, Chrisa Avellone, który odpowiada za tworzenie uniwersum gry i podstawy fabularne.

Dobra, dobra… Brzmi ciekawie, ale jak to wygląda? Twórcy zdecydowali podzielić się z nami niewiele ponad 10-minutowym fragmentem rozgrywki, który naświetla podstawowe założenia. Od kreacji bohatera, poprzez niuanse fabularne, a skończywszy na potyczkach.

Alaloth – Champions of The Four Kingdoms

"Alaloth – Champions of The Four Kingdoms" to nadchodząca produkcja osadzona w dość klasycznym świecie fantasy. Z tego powodu możemy oczekiwać dobrze nam znanych i (nie)kochanych ras jak elfowie, orkowie, krasnoludowie i najbardziej oklepaną ze wszystkich; wstrętnych dwunogów znanych jako ludzie. Dzisiejszy news rzuci trochę światła na Edherest królestwo ludzi, w którym gnieździ się okrągłe 40 rodów szlacheckich, które z pewnością wiele namieszają w fabule gry.

alaloth – champions of the four kingdoms
Alaloth – Champions of The Four Kingdoms

Alaloth zabiera graczy do barwnego świata fantasy stworzonego we współpracy z Chrisem Avellone’em, legendą gier RPG. Gra prezentuje rozległe uniwersum ARPG inspirowane klasyką gatunku i współczesnymi grami akcji. Mroczny bóg Alaloth został uwięziony w krainie ludzi, w Dolinie Burz, gdzie sieje spustoszenie. Zniszcz go i uwolnij świat od niebezpieczeństwa… jako bohater lub jako złoczyńca.

alaloth – champions of the four kingdoms
Alaloth – Champions of The Four Kingdoms

Mroczny bóg Alaloth zwrócił się przeciwko innym bogom, lecz został obalony i uwięziony w świecie śmiertelników. Spoczywa teraz w Dolinie Burz, gdzie ścierają się interesy czterech królestw – Ludzi, Orków, Elfów i Krasnoludów. Z swojego więzienia wysyła zło i zepsucia łaknąc zniszczenia świata. Podczas, gdy kultyści Widmowego Kręgu starają się uwolnić swojego upadłego boga, zbiera się grupa czterech czempionów, aby ochronić Cztery Królestwa przed dotykiem potwornego bóstwa. Czy wspominałem, że nad tą grą pracuję Chris Avellone?

alaloth – champions of the four kingdoms
  • 1 strona
Wczytywanie...