wampir_maskarada

Zabójczy miecz - Imperium Radch #2

Zabójczy miecz
  • Autor
  • Tytuł oryginału Ancillary Sword
  • Data wydania 17 sierpnia 2016
  • Data wydania oryginału 7 października 2014
  • Wydawnictwo Akurat
Game Exe Patronuje

Trzyma w napięciu, oszałamia tempem akcji i zaskakuje pomysłami. Taki właśnie jest "Zabójczy miecz", kontynuacja obsypanej nagrodami "Zabójczej sprawiedliwości". Drugi tom cyklu "Imperium Radch" udowadnia, że sukces debiutanckiej powieści Ann Leckie był w pełni zasłużony. Premiera "Zabójczej sprawiedliwości" już 17 sierpnia.

Althoek to odległy układ planetarny, który został podbity 600 lat temu. Dzisiaj wszyscy jego mieszkańcy są już w pełni zasymilowani, a przynajmniej powinni tacy być. Jednak nie wszystko funkcjonuje tak dobrze, jakby się mogło wydawać. Stare podziały nadal istnieją i są bardzo kłopotliwe. Sytuację komplikuje fakt, że na niepokojące nastroje na planecie zwraca uwagę obcy – Presger. Nikt jednak nie jest w stanie przewidzieć jego zamiarów.

Władająca Imperium Radch Anaander Mianaai mianuje Breq kapitanem Floty, oddaje pod jej komendę potężny okręt i poleca strzec Athoek. W trakcie trudnej i niebezpiecznej misji Breq ledwo uchodzi z życiem z zamachu, a także musi stawić czoło innym serwitorom, realizującym zagadkowe plany bezwzględnej władczyni.

"Zabójczy miecz" to doskonałe połączenie elementów klasycznej powieści SF, space opery, powieści przygodowej i thrillera militarnego. Ann Leckie dostarcza ekscytujących doznań i jednocześnie rzuca czytelnikom poważne wyzwania intelektualne. W drugiej części autorka więcej uwagi poświęca rozważaniom nad władzą, tożsamością i moralnością, podejmuje też tematy związane z prawami człowieka i kolonizacją.

"Zabójczy miecz" został uhonorowany prestiżowymi nagrodami: BSFA Award, Locus Award nominacjami do nagród Nebula i Hugo.

Druga część cyklu Imperium Radch zebrała bardzo dobre recenzje krytyków:

Doskonała i wciągająca space opera, na jaką czekaliśmy.
NPR Books

Walka Breq o sprawiedliwość w świecie, który faworyzuje silnych, wciąga i przykuwa uwagę. Nowi czytelnicy będą zachwyceni, a ci, którzy znają pierwszy tom cyklu, stwierdzą z satysfakcją, że autorce udało się utrzymać wysoki poziom.
"Publishers Weekly"

Książki z cyklu

  • Zabójcza sprawiedliwość
    #1 Zabójcza sprawiedliwość
Wczytywanie...