Nadchodzi World of Warcraft: Kronika

2 minuty czytania

Informacja prasowa

world of warcfaft: kronika

„World of Warcraft: Kronika” to jedyne w swoim rodzaju kompendium w przejrzysty i przystępny sposób ukazujące historię Azeroth. Wydrukowana na uszlachetnionym papierze z wieloma barwnymi ilustracjami i oprawiona w twardą okładkę będzie prawdziwą ozdobą każdej domowej biblioteczki.

W tym roku mija 25 lat od powstania pierwszej części gry „Rzemiosła wojny”. Od tego czasu rozwinęła się z prostej gry strategicznej do barwnego i tętniącego życiem uniwersum. Dziesiątki krain, z których każda posiada odrębną historię, zamieszkują fantastyczne rasy od prymitywnych murloków i gnoli po przepełnione magiczną mocą elfy. Zebranie faktów nie tylko z gier, ale i ze wszystkich wydanych dotychczas powieści, komiksów i opowiadań oraz połączenie ich w spójną i zrozumiałą całość to nie lada wyzwanie, z którym twórcy „Kroniki” poradzili sobie znakomicie. Zdołali przekuć dziesiątki milionów słów w mitologię Warcrafta, która w niczym nie ustępuje wierzeniom dawnych kultur, a czerpiąc z nich całymi garściami daje ułudę prawdziwości.

Przed wydaniem „Kroniki”, historia Warcrafta, chociaż niezwykle bogata, pogrążona była w chaosie. Wciąż rozwijające się uniwersum wymagało nie tylko dopisywania kolejnych rozdziałów, ale też rozwijania, a czasami nawet całkowitego przepisywania już istniejących. Prowadziło to czasem do różnych interpretacji historii, a nawet kłótni zagorzałych fanów Warcrafta o to, która wersja jest ważniejsza. „Kronika” porządkuje i wyjaśnia wszelkie niedopowiedzenia i prezentuje aktualną i w pełni kanoniczną wersję dziejów Azeroth.

Pierwszy tom „Kroniki” prowadzi do tzw. Ery Mitów, gdy kosmiczne siły tworzyły kolejne wymiary i napełniały życiem niezliczone planety, a wszechświat przemierzała boska rasa tytanów, która miała ukształtować na nowo oblicze znanego nam Azeroth. W późniejszych rozdziałach będziemy świadkami rozkwitu oraz upadku pradawnych imperiów. Dowiemy się, skąd na Azeroth wzięły się gnomy i krasnoludy oraz od jakiej rasy wywodzimy się my – ludzie. Śledząc losy pierwszego ludzkiego króla, Thoradina, będziemy świadkami założenia pierwszego ludzkiego imperium oraz jego podziału na znane nam dzisiaj królestwa. Tom kończą narodziny Medivha, ostatniego ze Strażników Tirisfal, które dadzą początek kolejnym rozdziałom tej wielkiej historii.

„World of Warcraft: Kronika” to obowiązkowa pozycja dla każdego fana tego uniwersum, ale również świetny wybór dla tych, którzy dopiero chcą poznać i zrozumieć prawa, jakimi rządzi się świat wykreowany przez firmę Blizzard Entertainment.

Z okazji premiery World of Warcraft: Kronika oraz World of Warcraft: Wielka księga Warcraft, wydawnictwo Insignis przygotowało specjalną ofertę cenową na nowości i starsze tytuły serii.

world of warcraft: kronika

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...