Ile kosztuje życie na serialowym szlaku?

1 minuta czytania

Nie od dziś wiadomo, że wiedźmini zarabiają za swoje usługi, dzięki czemu czasem trafi się jakiś sensowny nocleg czy jedzenie. Serialowe przygody Geralta także pochłonęły określony budżet, zaś ujawniona kwota pozwala wyliczyć koszt pojedynczego odcinka. Czy Netflix był nad wyraz hojny?

witcher

Na tym polu "The Witcher" często jest porównywany do konkurencyjnej produkcji HBO, czyli "Gry o Tron". Początkowe odcinki walki o Westeros kosztowały około 6 milionów dolarów, ale fani od samego początku narzekali, że twórcy starają się iść na skróty, oszczędzając poprzez unikanie dużych scen batalistycznych. Ostatecznie kwota ta wzrosła do około 15 milionów, jednak wydaje się, że w ostatnim sezonie te pieniądze były wydawane nieroztropnie.

Netflix nie zamierzał aż tak oszczędzać, dzięki czemu osiem epizodów pierwszego sezonu pochłonęło kwotę w przedziale 70 – 80 milionów dolarów, co daje nam jakieś 10 milionów na pojedynczy odcinek. To dużo, ale nie zapominajmy, że "The Witcher" był podobno najchętniej oglądaną produkcją na wspomnianej wyżej platformie.

witcher

Sceptyczne opinie niektórych krytyków nie zmieniły faktu, iż zgromadzona widownia pozwoliła na rozpoczęcie prac nad drugim sezonem. Zdjęcia zostały wstrzymane przez epidemię koronawirusa, jednak jeden z reżyserów, Stephen Surjik, informował o powrocie do prac. Ekipa korzysta ze środków ochrony osobistej, by w ten sposób niepotrzebnie nie wydłużać procesu produkcji. Efekt tych prac mamy poznać w 2021 roku.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...