Ogromny update dotyczący Wasteland 3 – część druga

2 minuty czytania

Druga część naszego update'u będzie dotyczyła jednej z frakcji, które napotkamy w grze. Kościół Uświęconej Eksplozji to fanatyczna sekta, czcząca coś co wygląda na schwytaną reakcję nuklearną. Pełny raport Strażników opisujący spotkanie z nimi (oczywiście odpowiednio ocenzurowany) znajdziecie w rozwinięciu newsa.

wasteland 3

Raport Zespołu Zwiadowczego [USUNIĘTO]

Do: [USUNIĘTO]

Wedle rozkazów podczas patrolowania Kolorado staraliśmy się unikać zbędnego rozgłosu. Często zmienialiśmy miejsca obozowania i unikaliśmy kontaktu z innymi mieszkańcami Kolorado.

Około [USUNIĘTO] po południu zlokalizowaliśmy opuszczoną bazę sił powietrznych. Wedle wstępnego zwiadu baza świetnie się nadawała na tymczasowe schronienie. Pułkownik [USUNIĘTO] zaproponował przeprowadzenie pełnego zwiadu przed rozbiciem obozu.

Dostaliśmy się do bazy poprzez drzwi konserwacyjne. [ZAŁĄCZONO RĘCZNIE RYSOWANĄ MAPĘ]. Następnie udaliśmy w dół schodami oznaczonymi symbolem S1. Odkryliśmy ślady wskazujące na niedawną obecność innych ludzi – porozrzucane papiery, książki itp.. Większość z nich była pokryta matematycznymi formułami.[ZAŁĄCZONO PIĘĆ (5) PRÓBEK]. Są przechowywane w skrytce koło [USUNIĘTO].

Schody doprowadziły nas do jaskini położonej poniżej głównego piętra bazy sił powietrznych. Nie stwierdzono obecności istot ludzkich lub zwierząt. Zbadaliśmy wnętrze jaskini. Ukształtowanie oraz nalot na ścianach wskazują na ośrodek badawczy, najpewniej przedwojenny. Zespół miał trudności z ustaleniem rozmiarów jaskini. Powodem były płoty i platformy losowo porozstawiane na terenie całej jaskini. Głównym budulcem było drewno i kamień, podobnych materiałów używano przy budowie średniowiecznych kościołów i katedr. Sierżant [USUNIĘTO] przebadał je i stwierdził, że są świeżo postawione – najpewniej zbudowano je dwa (2) lub trzy (3) miesiące temu.

W centrum jaskini odkryto zawieszoną w powietrzu kulę, zbudowaną najpewniej z ognia lub plazmy, o średnicy przypuszczalnej wynoszącej 20 m. Nie zaobserwowano żadnych śladów rozszerzania, kurczenia lub ruchu kuli. Wedle licznika Geigera kula jest źródłem promieniowania o wysokiej częstotliwości. Sierżant [USUNIĘTO] wysnuł hipotezę, że jest to zatrzymana eksplozja nuklearna.

wasteland 3

Podczas badania kuli zespół usłyszał zbliżanie się niezidentyfikowanej liczby osób i wycofał się na wcześniej ustalone pozycję. Do kuli zbliżyła się grupa złożona z co najmniej 15 potencjalnych nieprzyjaciół. W grupie zauważano osobniki płci męskiej jak i żeńskiej, część z nich nie posiadała kończyn. Dostrzegalne fragmenty skóry były zaczerwienione i pokryte pęcherzami.

Potencjalni nieprzyjaciele nie odkryli naszej obecności. Uwaga wszystkich była skupiona na młodej około 25 letniej kobiecie stojącej po środku grupy. Jej towarzysze mówili coś do niej i dotykali jej lewego ramienia – z pewnością oznaka jakiegoś rytuału. Nie usłyszałem dokładnie całej rozmowy, ale jej tematem były najpewniej cyfry i równania matematyczne. Wspomniana wcześniej kobieta wspięła się na najbliższą platformę i zbliżyła się do kuli. Jej skórę pokryły pęcherze i poparzenia. Kobieta głośno wyrecytowała ciąg równań matematycznych. Mówiła dziwnym tonem, jakby przemawiała do starszego rangą oficera lub innej osoby posiadającej władzę autorytet.

Po zakończeniu recytacji wspomniana wcześniej kobieta włożyła do kuli rękę, aż po łokieć, powodując jej całkowite spopielenie. Kobieta nie zaczęła płakać, nie zaobserwowano też innych oznak bólu. Za to jej towarzysze zaczęli krzyczeć w ekstazie. Z powodu napłynięcia kolejnych potencjalnych nieprzyjaciół z innych wejść do jaskini pułkownik [USUNIĘTO] zarządził natychmiastowy odwrót.

PODSUMOWANIE: Tożsamość potencjalnych nieprzyjaciół jest nieznana. Mamy zamiar unikać zbliżania się do wspomnianego wcześniej ośrodka dopóki nie dostaniemy innych rozkazów. Następny raport nadejdzie w ciągu pięciu (5) dni. Zespół [USUNIĘTO] odmeldowuje się.

Komentarze

0
·
Intrygujące. Świeży pomysł w dość "oklepanym" przez swą popularność, postnuklearnym świecie.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...