Ponad 3 miliony na Wasteland 2

1 minuta czytania

Zbieranie pieniędzy na grę od fanów? Niegdyś nie do pomyślenia, jednak Brian Fargo przeczy temu twierdzeniu. Jak się okazuje, zebrał ponad 3 miliony dolarów na projekt Wasteland 2, mający stanowić powrót do złotej erg gier RPG, bez szatkowania na płatne DLC i z w pełni otwartym światem.

wasteland2

Zbiórkę pieniędzy, za pośrednictwem serwisu Kickstarter, zapoczątkował szef inXile – Brian Fargo. Chodziło o to, by to gracze wyłożyli niezbędne pieniądze na grę, którą ma być Wasteland 2. Do zbiórki przystąpiło ponad 61 tysięcy osób, przez co udało się zebrać 2 933 197 dolarów na samej stronie i około 100 tysięcy dolarów dzięki usłudze PayPal. Trzeba przyznać, że wynik robi wrażenie i pozwala na rozpoczęcie prac nad tytułem.

Skoro płacisz, to wymagasz, dlatego gra ma być powrotem do złotych czasów gier RPG, oferując bogaty i w pełni otwarty świat, gdzie swobody naszych działań w zasadzie nic nie będzie nic ograniczać. Zebrana suma pozwoli pewnie także na zaimplementowanie złożonego edytora, dzięki czemu będzie można tworzyć nowe przygody.

Sukces tej akcji to przede wszystkim zasługa Fargo oraz Chrisa Avellone, który już jakiś czas temu zapowiedział, że jego Obsidian będzie pomagać przy grze.

Sfinansowalibyście jakieś dobre RPG? A może uważacie, że takie płacenie za produkt, który jeszcze nie istnieje, to strata pieniędzy?

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...