Konkurs Trzynastego Schronu – broń postapokalipsy!

konkurs, trzynasty schron, broń postapokalipsy

Zacietrzewienie, zaściankowość, nietolerancja, wąskie horyzonty myślowe – w naszym pięknym, nadwiślańskim państwie niestety nie brakuje ludzi z takimi cechami, którzy w sposób agresywny walczą o swoje chore interesy. Jak mawiał pewien opalony golfista z Florydy, Polska jest krajem dzikim i skoro grupka oszołomów na Krakowskim Przedmieściu, potrafi przez wiele tygodni grać na nosie demokratycznie wybranych władz, to coś tutaj zdecydowanie nie gra i faktycznie jesteśmy wewnętrznie słabi. Z drugiej jednak strony, a gdyby użyć takiego zrywu ludzi do propagowania pozytywnych idei? Na ten przykład – ukazywania ciekawych elementów kultury i apelowania do intelektualnego rozwoju. Czy wtedy zamiast wielkiego obciachu na cały świat, nasz kraj nie zyskałby poklasku?

Dlatego redakcja Trzynastego Schronu powiedziała „dość”. Koniec leniuchowania na kanapach przed telewizorem, dość kręcenia się na obrotowym stołeczku bez powodu! Trzeba wziąć się do kolektywnej pracy u podstaw, aby w przyszłości mogły wyrosnąć dorodne plony i za kilkanaście lat Polska znów słynęła jako kraj tolerancji oraz ogólnego zrozumienia. Brońmy postapokalipsy do jasnej ciasnej!

Oczywiście „Schroniacy” nie nawołują do pójścia pod pałac prezydencki, agresywnego wykrzyknięcia swoich postulatów i pomachania Bronisławowi Komorowskiemu „Biblią Fallouta” przed oknami. Co to, to nie – w końcu to (zazwyczaj) niespotykanie spokojni ludzie. W czym więc rzecz? O konkurs się tutaj rozchodzi, Drogi Czytelniku.

Używając maksymalnie trzech objętości tekstu wiadomości SMS (czyli 3 * 160 = 480 znaków), wystarczy napisać dlaczego warto zainteresować się kulturą postapokaliptyczną. Co ma ona takiego w sobie ciekawego, pozytywnego, czy czegoś może nauczyć? Przekonaj sceptyka, że to nie tylko zaciesz trupów i zniszczeń. Temat frapujący, ale nagroda jest jeszcze smaczniejsza – pierwsze wydanie książki Jacka Piekary „Przenajświętsza Rzeczypospolita”. Genialna, niepoprawna i niestety zaskakująco aktualna. Sami przyznacie, że warto poświęcić ten kwadrans i rozruszać szare komórki.

Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem. Pozostaje mi życzyć tylko udanych łowów.

Komentarze

0
·
Bardzo ciekawy końkurs, gratki Schronie.
0
·
Tak naprawdę chodzi o walkę z ignorantami kultury postapokaliptycznej, uważającymi ją za coś miałkiego i ograniczonego. Ale, że tyle się w Polsce od 10.IV dzieje, sierpień a zwłaszcza wrzesień niosą w sobie tyle skojarzeń, że taki konkurs musiał się pojawić
0
·
Dziękować za rozesłanie wici ;]
0
·
Nie czytałem książki, aż się chce wziąć udział w konkursie. ;p

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...