Co w Schronie piszczy?

2 minuty czytania

inkluzja, trzynasty schron, okladka, fabryka słów

Każdy, kto regularnie odwiedza naszych partnerów z Trzynastego Schronu, musi otwarcie przyznać, że mimo wakacji, czy to Słońce, czy słota, redakcja jednego z najstarszych (o ile nie najstarszego!) serwisów o tematyce postapokaliptycznej, pracuje bez wytchnienia i codziennie zalewa nas fascynującymi tekstami, traktującymi o szeroko pojętej postkulturze.

Nie tak dawno mieliśmy przyjemność poinformować o sporej aktualizacji naszych sojuszników (bagatela ponad pięćdziesiąt artykułów!). Każdy kto przebił się przez ten ogromny zasób wiedzy i jeszcze mu mało, śmiało powinien skierować swe kroki pod ten adres i poczytać o metodach konserwacji żywności. Tajniki zawarte we wspomnianym artykule przydadzą się Wam równie dobrze w teraźniejszym (często sielankowym) życiu, jak i w momencie, w którym zobaczycie na swoim ganku ogromny grzyb atomowy, zapewne rozpoczynający brutalne i pełne przemocy lata. Pamiętajcie! Jeżeli będziecie wiedzieć, jak prawidłowo przechowywać żywność w postapokaliptycznych warunkach, nie mówicie, że Trzynasty Schron nie maczał w tym swoich palców!

W razie gdyby apokalipsa wybuchła w tym miesiącu, a Wy w swoim podorędziu chcielibyście posiadać przedmiot, który gwarantuje Wam poczucie czasu, to może warto zaopatrzyć się w specjalny kalendarz, przygotowany przez jednego z członków redakcji? Respekt u śmiałków czy najeźdźców – gwarantowany.

Wiadomo też, że Trzynasty Schron to również konkursy, których w ostatnich tygodniach jest całkiem sporo (osobiście trzymam kciuki, aby taka tendencja się utrzymała). Konkurs podstawkowy, o którym informowaliśmy jakiś czas temu na naszych łamach, powiększył się o kilka smakowitych nagród, m. in. o grę Fallout 2 w oryginalnym, premierowym pudełku (z roku 1998 r., kosztowała standardowe 165 zł. – i Wy mówicie, że gry są teraz drogie?). Jakiś czas temu wystartował też nowy konkurs, w którym wygrać możecie trzy egzemplarze książki autorstwa Andrzeja Sawickiego pt. "Inkluzja". Co trzeba zrobić? To proste. Wystarczy w możliwie ciekawy i interesujący sposób odpowiedzieć na pytanie „Apokalipsa przyjdzie z gwiazd? Jak to sobie wyobrażasz?” Pamiętajcie, jak zwykle liczy się dobry koncept, który zaciekaw potencjalnego Czytelnika. Nie musi być to elaborat ocierający się o Nobla z fizyki kwantowej i teorii chaosu. Jeżeli tekst zawiera odpowiedź na „esencje” pytania, to powinno wystarczyć kilka zdań, żeby zgarnąć nagrodę. Zawsze to miło mieć coś do poczytania podczas nudnej podróży w pociągu czy innym środku transportu, nieprawdaż? Udanych łowów!

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...