bitwa_blizniakow

Schronzin #8 Futurologia

1 minuta czytania

schronzin,zin

Nie jest żadną tajemnicą, że Game Exe ma w sieci sojuszników i przyjaciół, a jednym z nich jest Trzynasty Schron, portal zajmujący się szeroko pojętą tematyką postapokaliptyczną. Kolejny – ósmy już – numer Schronzina, wydawanego przez 13S z konsekwentną nieregularnością, różni się od poprzednich. Autorzy nadali mu fizyczną formę (300 drukowanych egzemplarzy) oraz zadbali o prawne aspekty publikacji. Czy będzie to ważny krok? Się okaże.

W numerze solidna kwarta postkultury, niechrzczona i nalana od serca. Teksty o różnych sposobach kreowania wizji przyszłości i urojeniach futurologów. Powiązany z tematem przewodnim, obszerny cyberpunkowy dwugłos Adama i Starego Wujka. Lithium o parciu na szkło napisała, a Rodrrik wziął na siebie recenzję komiksu i punkowy kącik muzyczny. Niestety nie mógł wziąć – bo nie miał z czego – za złożenie tego wszystkiego do kupy. Dorzucił za to lekką ręką felietony i obrazki. Fantastycznym, w obu znaczeniach tego słowa, dodatkiem, jest opowiadanie, wspomnianego już, Starego Wujka, a autor tych słów zajął się antycznym wróżbiarstwem i roszczeniami futurologii do miana nauki.

Ziny to już przeszłość? Tak mówią. Ale może jest to szansa na wyjście ze swojej internetowej bańki, potwierdzającej niezawodnie, niczym czarodziejskie lusterko, to, co myślimy? Niepozwalającej na konfrontację z innymi poglądami? Taki powrót do przeszłości może dać ciekawe rezultaty. I wcale nie musi jechać na nostalgii. Warto sprawdzić. Proponuję jako jeden z autorów. Obiektywna recenzja anonsowanej powyżej publikacji będzie jeśli któryś z gejmeksowych krytyków się nad nią pochyli. Otwarte łamy czekają na autorów i krytyków. Zapraszamy do współpracy.

Na Schronie aktualizowana ciągle mapa wraz z adresami miejsc, gdzie można znaleźć darmowe drukowane egzemplarze. Pod linkiem numer do pobrania. Czytaj Schronzin 8.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...