The Wolf Among Us – Pogromca "The Walking Dead"?

2 minuty czytania

The Wolf Among Us to nowa nadchodząca przygodówka od mistrzów gatunku – Telltale Games. Twórcy obiecują, że w porównaniu do "The Walking Dead", gra będzie oferowała lepsze przedstawienie scen akcji oraz położony zostanie większy nacisk na wybory. Czy w takim razie szykuje się nam pogromca "Żywych trupów"? Niewykluczone, bo pierwsze screeny, opublikowane przez Game Informer, wyglądają rewelacyjnie. Obowiązkowo – w komiksowej grafice.

the wolf among us

"The Wolf Among Us" to prequel popularnego komiksu "Fables" autorstwa Billa Willinghama. Baśniowe postacie (takie jak trzy świnki) uciekły ze swojego świata do Nowego Jorku, aby tam ukryć się przed wspólnym wrogiem. Tworzą one społeczność Fabletown, a główny bohater, Wielki Zły Wilk zwany przez znajomych Bigby, strzeże ich przed ludźmi. W jaki sposób? Skrywając ich prawdziwe tożsamości. Fabuła ma być pełna intryg i trudnych tematów; podobnie jak w "The Walking Dead", "The Wolf Among Us" będzie się ukazywało w odcinkach. Premiera – jeszcze tego roku, prawdopodobnie latem.

the wolf among us

Pozytywnie nastraja fakt, że studio Telltale Games ma błogosławieństwo autora komiksowego pierwowzoru, Willinghama. "Fables" miało doczekać się ekranizacji w postaci serialów i filmów, jednak plany się nie powiodły. W dwóch takich przypadkach powstał scenariusz pilotażowego odcinka, lecz Willinghamowi się nie spodobały. Jak sam twierdzi, zostały stworzone przez kogoś, kto "Fables" albo nie cierpi, albo zamierza go zrobić po swojemu. Obawa przed grą była więc uzasadniona.

the wolf among us

Jak już wspomniałem, okazało się, że obawy nie będą miały odzwierciedlenia w rzeczywistości. Zdaniem autora komiksu, panie i panowie z Telltale Games dali sobie radę z historią. I to tak dobrze, że zdecydował się im pomóc, a nawet przenieść przedstawione w grze wydarzenia do komiksu. Przyznaje też, że sam chciałby wpaść na pomysły producentów. O lepszej rekomendacji "The Wolf Among Us" można tylko pomarzyć.

the wolf among us the wolf among us

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...