Obsidian Entertainment ujawnia szczegóły swojego najnowszego dziecka – The Outer Worlds

2 minuty czytania

Od kilku lat krążą po internecie pogłoski dotyczące tajemniczego "Projektu Indiana", dziecka Obsidian Entertainment, nad którym pracują branżowe legendy – Tim Cain i Leonard Boyarsky. W lutym tego roku dziecko zostało ochrzczone ładnym imieniem "The Outer Worlds". I w końcu dnia pańskiego 6/7 grudnia (w zależności od twojej strefy czasowej) 2018 roku gra została zapowiedziana...

the outer worlds

W "The Outer Worlds" przyjdzie nam się wcielić w wybudzoną z hibernacji postać z zaginionego statku kolonizacyjnego, która trafia na Halcyon, korporacyjną kolonię planetarną położoną na krańcu galaktyki. To my zdecydujemy o jej losie (po odkryciu niecnego spisku zmierzającego do zniszczenia planety).

Gra zaoferuje nam:

  • Możliwość zmiany fabuły za pomocą naszych decyzji – zgodnie z tradycją, do której przyzwyczaił nas Obsidian, rozwój fabuły w "The Outer Worlds" będzie zależał wyłącznie od gracza. Podejmowane decyzje wpłyną nie tylko na przebieg fabuły, lecz także na twoją postać, historie twoich towarzyszy i zakończenie gry.
  • W wadach nie ma nic złego – nowością w "The Outer Worlds" jest koncepcja słabych punktów. Wiarygodni bohaterowie mają wady, z którymi muszą się zmagać. System gry śledzi twoją rozgrywkę i analizuje, z czym nie radzisz sobie najlepiej. Wciąż atakują cię raptidony? Wybranie słabego punktu "raptifobia" spowoduje, że podczas walki z tymi istotami twoja sprawność bojowa będzie obniżona, w zamian jednak otrzymasz natychmiast dodatkowy atut. Ta opcjonalna mechanika pozwala ci stworzyć podczas eksploracji Halcyonu dokładnie taką postać, jaką chcesz.
  • Poprowadź swoich towarzyszy – podczas swoich podróży przez najodleglejszą z kolonii poznasz szereg postaci, które zechcą dołączyć do twojej załogi. Każda z nich ma własne umiejętności, zadania, motywacje i ideały. Od ciebie zależy, czy pomożesz im osiągnąć ich cele, czy wykorzystasz ich jedynie do realizacji własnych planów.
  • Eksploruj korporacyjną kolonię – Halcyon to kolonia położona na skraju galaktyki, będącą własnością korporacji i sterowana przez jej zarząd. Kontroluje on wszystko... poza kosmicznymi potworami, które pozostały po nie do końca udanym projekcie terraformacji dwóch planet układu. Znajdź swój statek, skompletuj załogę i odkrywaj osiedla, stacje kosmiczne oraz inne fascynujące miejsca w Halcyonie.

Nie znamy jeszcze dokładnych wymagań sprzętowych, a sama gra będzie miała premierę w 2019 roku.

the outer worlds the outer worlds the outer worlds the outer worlds the outer worlds the outer worlds

Źródło: outerworlds.obsidian.net

Komentarze

0
·
Póki co żadna gra Obsidian mnie nie zawiodła, mam nadzieję, że ta też okaże się sukcesem. Szczególnie, że teraz po fiasku jakim było Fallout 76 to zwróciły się na nią oczy nawet najbardziej zatwardziali (ex)fani Bethesdy - o ironio.

Miło widzieć powrót do wad z pierwszych falloutów
0
·
Hmm, może być fajnie, chociaż obrazki trochę zbyt kolorowe. No i to Obsidian, zatem można się spodziewać co najmniej solidnej produkcji.
W sumie to mnie zaskoczyli, bo jeszcze nie zakończyli promocji PoE2. Ostatnie DLC do tej gry wychodzi dopiero 13 grudnia, a tu już zapowiedzieli swoją nową produkcję. Czyżby chcieli zatrzeć złe wrażenie po rzekomo słabej sprzedaży drugiego pillarsa i wykupieniu ich przez Microsoft...?

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...