The Black Holes

2 minuty czytania

the black holes

Od początku funkcjonowania wydawnictwo Non Stop Comics zaprezentowało polskim czytelnikom wielu twórców dotychczas nieznanych w naszym kraju. Ostatnio do tego grona dołączył Borja Gonzalez, autor "The Black Holes".

Hiszpan opowiada o trzech nastolatkach z małego miasteczka, które postanowiły założyć szkolną kapelę punkową. Gloria, Laura i Cristina zbierają się na wspólne próby, starają się opanować grę na instrumentach i żywo dyskutują o nieszablonowych tekstach autorstwa jednej z nich. Z czasem ich życie zakłóca blade wspomnienie wydarzeń sprzed ponad półtora wieku. Jaki ma to związek z trzema przyjaciółkami?

Przez większą część komiksu można mieć wątpliwości, do czego zmierza Gonzalez. Dopiero w drugiej połowie historii autor odsłania karty i wszystkie elementy wskakują na swoje miejsca. Początkowy marazm ustępuje pola wydarzeniom, które złączyły ze sobą losy postaci z różnych czasów – i wtedy fabuła trafia na właściwe tory. Hiszpan dobrze radzi sobie z dialogami, są one oszczędne, ale zarazem naturalne, a kiedy wymaga tego sytuacja – także dowcipne. Jednak to za mało, aby uznać "The Black Holes" za komiks szczególny. Winę za ten stan rzeczy ponosi przede wszystkim uczucie niedosytu, z jakim zostawia czytelników.

Graficznie to prosty tytuł, lecz tę prostotę poczytuję za jego największą zaletę. Borja Gonzalez zrezygnował z rysowania detali, w tym również twarzy bohaterek, na rzecz zarysu sylwetek, grania oddaleniami i zestawiania ze sobą ciekawie kontrastujących barw. Stylistyka ilustracji z pewnością niektórych odrzuci, jednak trzeba oddać autorowi, że udało mu się stworzyć baśniowy nastrój, stanowiący o sile "The Black Holes".

the black holesthe black holes

Na pierwszy rzut oka komiks Gonzaleza może jawić się jako obyczajówka, lecz nie dajcie się zwieść pozorom. Hiszpan stworzył solidną historię z bardzo mocno wyczuwalną baśniową atmosferą. I lubiącym baśnie mogę ten tytuł polecić, chociaż bądźcie przygotowani na uczucie niedosytu po zakończeniu lektury.

Dziękujemy wydawnictwu Non Stop Comics za dostarczenie egzemplarza recenzenckiego.

Ocena Game Exe
6
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...