dziki_lad

Gadżety

2 minuty czytania

talisman: magia i miecz, logo

Jeżeli jesteś, drogi graczu, typem gadżeciarza i do tego lubisz usiąść oraz spędzić czas przy grze "Talisman: Magia i Miecz", to poniższy artykuł jest zapewne napisany specjalnie dla ciebie. Moim zadaniem jest przedstawienie ci możliwych usprawnień, ułatwień i wszystkich innych przyjemnie brzmiących słów zaczynających się na u, tyczących się krainy Magii i Miecza (i nie tylko). Zaczynajmy!

Koszulki

Masz hopla na punkcie swoich kart, a myśl o tym, że któraś z nich mogłaby ulec zniszczeniu spędza ci sen z powiek? Oto na ratunek przybywają koszulki ochronne! Rodzajów takowych są dziesiątki i różnią się głównie wielkością i grubością, a ich nazwy zazwyczaj nic zwykłemu użytkownikowi nie mówią. Na szczęście naprzeciw zagubionym w odmętach Internetu graczom przychodzi z pomocą sklep Replikator, prezentując swoją listę zawierającą multum tytułów gier planszowych i wyjaśniając, jaki rodzaj osłonek do nich pasuje. Jedna paczka zawiera zazwyczaj od 50 do 100 koszulek i waha się w przedziale cenowym między 5 a 10 złotych. Jak widzicie, nie jest to duży wydatek, a na pewno wszystkim maniakom czystych kart zaoszczędzi mnóstwa zmartwień.

Podajnik do kart

talisman, podajnik na karty

Jest to rzecz genialna w swojej prostocie. Przydatność podajnika na karty przy posiadaniu gry podstawowej i kilku dodatków jest wręcz nieoceniona. "Dlaczego?" – zapytacie. Otóż ta prosta w konstrukcji, jednak dobrze wykonana i bardzo funkcjonalna rzecz pozwoli zachować porządek i ład na stole, na którym i tak znajdować się będzie mnóstwo elementów, co chwila leżących w innym miejscu. Taka przyjemność to koszt około 50 złotych i pozwoli nam na pomieszczenie około 650 kart (no chyba że zainwestowaliśmy we wcześniej wspomniane koszulki – wtedy ilość ta spada do 500 kartoników). Dodatkowo zostały zaprojektowane w sposób zmyślny, dzięki czemu zmieścimy dwa takie podajniki do pudełka po grze. I jak tu się nie cieszyć?

Podstawka

talisman, podstawka na karty, podstawka na żetony, podstawka

Ostatnim z elementów, który chciałbym opisać, jest podstawka na karty i żetony. Produkt ten jest o tyle ciekawy, że pozwala na rozmieszczenie swoich zdobyczy z rozgrywki w widoczny sposób tak, żeby w każdej chwili mieć pogląd na cały nasz asortyment bez zbędnego przeglądania stosików. Dużo łatwiej bowiem spojrzeć w miejsce, gdzie ulokowaliśmy nasze zaklęcia i od razu wiedzieć, czym dysponujemy, niż co chwila brać je do ręki i przeglądać (bo przecież czary są ukryte przed innymi graczami). Koszt jednej podstawki to około 20 złotych, a chaos zniknie raz na zawsze.

Na zakończenie

Oczywiście, drogi graczu, to nie wszystkie usprawnienia, jakie wymyślono do gier planszowych, a w tym przypadku do "Talismana". Uważam jednak, że są to te najbardziej sensowne, które faktycznie mają jakieś przeznaczenie i cel. Nie ma co się oszukiwać – koszt podajnika czy też podstawek nie jest mały, jednak warto wiedzieć, że można kupować je w zestawach i przy tym oszczędzać naprawdę spore pieniądze. A teraz, czy sprzęcik masz, czy też nie, możesz już wracać do stołu i zająć się zdobywaniem Korony Władzy. No już! Sama się nie zdobędzie...

Komentarze

0
·
Nie żebym jakoś specjalnie narzekał ale czy podawanie linku do sklepu to nie jest lekka reklama? Na forum coś takiego nie przeszkadza ale jako artykuł brzydko wygląda ... może dałoby się to rozwiązać subtelniej?

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...