Szklany Szlak
- Liczba graczy 1 - 4 osoby
- Wiek od 12 lat
- Średni czas gry 75 min
- Wydawca Lacerta
- Projektant Uwe Rosenberg
Ocena użytkowników
8.7 Średnia z 5 ocenTwoja ocena
Szklany szlak prowadzi nas w głąb bawarskich lasów XVIII stulecia. W tamtych czasach pracowało tam wiele leśnych hut szkła, a tajniki wytwarzania szkła były pilnie strzeżone. W dzisiejszych czasach Szklany szlak jest trasą turystyczną przez bawarskie lasy, przy której leży wiele miejscowości historycznie związanych z produkcją szkła. Podążając tą 250-kilometrową trasą napotkasz wiele hut, muzeów i pracowni artystycznych powiązanych z wytwarzaniem i obróbką szkła.
W grze masz do dyspozycji dwa kieraty, które umożliwią ci produkcję szkła oraz cegieł, przy okazji ułatwiając zarządzanie pozostałymi dobrami. Twoja plansza gry posłuży ci do projektowania obszaru, którym zarządzasz. Możesz dodawać i usuwać elementy krajobrazu oraz stawiać nowe budynki, wybierając najlepsze spośród aktualnie dostępnych do budowy. Dzięki nim czerpiesz coraz większe korzyści z zarządzanego obszaru.
Serce rozgrywki stanowi 15 kart postaci, które każdy gracz ma do dyspozycji. W każdym z trzech etapów rozbudowy będziesz mógł wykorzystać maksymalnie pięciu z nich.
Musisz jednak uważać! Jeśli inny gracz zagra kartę, którą aktualnie masz w ręce, twoje możliwości radykalnie się ograniczą. Umiejętność elastycznego dostosowywania planów do zmieniających się wciąż warunków jest kluczem do sukcesu!
Recenzja Czytaj całą recenzję »
"Szklany Szlak" to gra planszowa autorstwa Uwe Rosenberga, twórcy takich nietuzinkowych tytułów, jak "Agricola" czy "Kawerna: Rolnicy z Jaskiń", wydana przez rodzimą Lacertę i przeznaczona dla od 1 do 4 osób. Tytuł ten przenosi nas w okres XIX stulecia i prowadzi w głąb bawarskich lasów, pośród których prężnie działały wówczas liczne huty szkła. Dziś prawdziwy Szklany Szlak stanowi biegnąca przez połacie lasu w Niemczech 250-kilometrowa trasa pełna muzeów i pracowni artystycznych... czytaj dalej...
Galeria Zobacz więcej »
Zawartość pudełka
- 1 plansza organizacyjna
- 4 plansze produkcyjne
- 4 plansze graczy
- 1 kielich gracza rozpoczynającego
- 4 talie kart, w każdej po 15 kart pomocników
- 40 okrągłych drewnianych znaczników dóbr
- 51 żetonów elementów krajobrazu
- 92 żetony budynków
- 1 żeton pomocy dla wariantu jednoosobowego
- 8 zatrzasków umożliwiających montaż kieratów do kół produkcyjnych
- Instrukcja