Świat bez granic

Świat bez granic
  • Autor
  • Data wydania 31 stycznia 2012
  • Data wydania oryginału 31 stycznia 2012
  • ISBN 978-83-7506-665-4
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka
Ocena użytkowników
7 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Świat potężnych żaglowców.

Świat, w którym militarne potęgi toczą walkę o kontrolę nad nielicznymi wyspami.

Niezwykły świat tak podobny do naszego, lecz u podstaw zupełnie inny...


W czasie potężnego sztormu w morze wychodzi niewielki statek. Przewozi ładunek, który nie może się dostać w niepowołane ręce – tornister o nieznanej zawartości. Pomimo starań załogi statek się rozbija. Jedynym ocalałym jest właściciel tornistra, którego morski żywioł rzuca na brzeg wyspy zwanej Wellegdyn. Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że losy ludzkości zależą od tego czy uda mu się odnaleźć zagubiony skarb.

W innej części świata para niezależnych łowców nagród Andreas Hardt i Vanessa Edbergh – poluje na znanego hiszpańskiego banitę. Po udanej obławie wchodzą w posiadanie oficerskiego tornistra. Radość z łupu okazuje się przedwczesna, bowiem rusza za nimi duński pościg.

Na wyspie bronionej stromizną klifów znajduje się siedziba Korpusu Czarnej Wiary. Jego członkowie, siejący trwogę jak świat długi i szeroki, za główny cel stawiają sobie zwalczanie nowoczesnej myśli technicznej. Oni również poszukują niezwykłego artefaktu, prowadząc bezwzględne łowy na każdego, kto wejdzie w jego posiadanie.

Czym jest ów skarb? Jaką tajemnicę skrywa przedmiot, o który walczy cały świat?


Tomasz Kopecki urodził się w 1963 roku w Mielcu. Studia o profilu lotniczym ukończył w Rzeszowie, gdzie mieszka. Zawodowo zajmuje się pracą naukowo-dydaktyczną. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym Politechniki Rzeszowskiej. Jego fascynacja fantastyką miała początek już w dzieciństwie. Interesuje się również literaturą historyczną i przygodową, czego wyraz daje w swojej twórczości. Szczególne miejsce w jego zainteresowaniach zajmuje lotnictwo. Do tej pory nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwo ukazały się jego dwie powieści: "Psy i rycerze" (2007) i "Mediapolis" (2009).

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Ach... być korsarzem! Ciągłe życie na krawędzi, smak słonego morza i rozwodnionego rumu w ustach, zapach prochu i krwi o poranku oraz obietnica niebywałych bogactw, które są na wyciągnięcie ręki. Któż nie marzył o rzuceniu w kąt korporacyjnego krawata uciskającego pragnienia i porzucenia ciągłego wyścigu szczurów na rzecz nowego początku, gdzieś na krańcu świata? Taka rajska wizja świeżego startu i przygód na granicy prawa nieprzerwanie kusi człowieka duszącego się w "betonowej dżungli", więc... czytaj dalej...

Wczytywanie...