Superman: Amerykański obcy

Superman: Amerykański obcy
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Najpotężniejszy superbohater na świecie w nowej odsłonie. Album składa się z siedmiu historii ukazujących kluczowe momenty z życia Clarka Kenta i kariery Supermana – od chłopca, który orientuje się, że jest inny niż rówieśnicy, przez dziennikarza z Metropolis, po obdarzonego supermocami bohatera walczącego u boku Batmana z zagrażającymi Ziemi niebezpieczeństwami. Czy obcy z dalekiego kosmosu znajdzie miejsce w świecie ludzi? Ten album niesztampowo odpowiada na to pytanie!

Autorem scenariusza jest amerykański twórca Max Landis, znany także jako scenarzysta i reżyser filmowy (scenariusze komiksów: „SCP-2137”, „Green Valley”; reżyseria filmów: „Dlaczego mi nie powiedziałeś?”, „Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego”), a rysunki są dziełem siedmiu znanych grafików, w tym Brytyjczyka Jocka („Sędzia Dredd”, „Wolverine”, „Batman”).

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Czy po kilkudziesięciu latach od powołania do życia najpotężniejszego z superherosów, na dodatek obdarzonego nieskazitelnym charakterem, da się opisać jego początki w świeży sposób? Max Landis ("Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego", "Bright") udowadnia, że jak najbardziej. "Superman. Amerykański obcy" składa się z siedmiu rozdziałów, traktujących o różnych okresach życia tytułowego herosa – ułożonych chronologicznie, acz niejednokrotnie przedzielonych miesiącami lub... czytaj dalej...

Wczytywanie...