Premiera Styx: Shards of Darkness

2 minuty czytania

Informacja prasowa

Dziś do sklepów trafiła gra Styx: Shards of Darkness, skradanka autorstwa Cyanide Studio. Jest dostępna w wersji na PlayStation 4, Xbox One i komputery PC. Jej dystrybutorem jest cdp.pl.

styx: shards of darkness

W Styx: Shards of Darkness gracze przejmują kontrolę nad zwinnym goblinem-złodziejem, który zabijając i kradnąc – z szyderczym uśmiechem na ustach – przemierza mroczny świat fantasy pełen zagrożeń i tajemnic.

Podczas nowej przygody Styx zawiera umowę z Helledryn – tajemniczą kobietą kapitanem. Stawka jest wysoka, a zadanie trudniejsze niż wszystko, z czym miał do tej pory do czynienia. Musi wykraść berło ambasadora, którym interesuje się też kilku nieprzepadających za goblinami niegodziwców. Nagrodą za wypełnienie niebezpiecznej misji ma być magiczna Żywica, źródło mocy i cierpienia Styxa. Oczywiście zanim to nastąpi, nasz zielonoskóry śmiałek wplącze się w sieć niebezpiecznych intryg.

Dopracuj do perfekcji poruszanie się Styxem w każdej płaszczyźnie. Otwarte środowisko Shards of Darkness dostarczy ci w tym celu całej masy narzędzi i umiejętności. Masz problem z pozbyciem się strażników strzegących wejścia? Wykorzystaj żywiczny wzrok, by dokładnie przyjrzeć się okolicy, odwróć uwagę strażników za pomocą sterowanego przez siebie klona, a następnie zupełnie niespodziewanie wbij im nóż w plecy. Styx ma zawsze w zanadrzu wiele cudacznie pomysłowych sposobów na osiągnięcie założonych celów – co więcej, w każdej chwili możesz zaprosić do gry znajomego, by wspólnie narobić jeszcze większego bałaganu.

Styx: Shards of Darkness, gra bardziej ambitna od pierwszej części pod każdym możliwym względem, wyprowadza naszego zwinnego i wyposażonego w nowe umiejętności złodzieja z szarego Akenash do większego świata na spotkanie z nowymi przeciwnikami – a wszystko to na obszarze bardziej złożonych poziomów. Shards of Darkness to większa i lepiej zrealizowana produkcja, której historia wzbogacona została o wstawki filmowe ukazujące w całej okazałości tak charakterystyczny dla Styxa cięty humor. W opisywanym materiale wideo zobaczysz przedsmak jego pełnego sarkazmu, burzącego czwartą ścianę.

Zrozumiesz też, dlaczego Styx nie jest typową postacią z gier i w jaki sposób za pomocą sprytu przezwycięża własne słabości. Jako że jest goblinem, bezpośrednia konfrontacja z wrogiem niesie ze sobą spore ryzyko pożegnania się z życiem. Niezbędna okaże się uważna obserwacja otoczenia, która pomoże ci znaleźć najlepszy sposób na wykorzystanie jego elementów i dostępnych narzędzi do poradzenia sobie w danej sytuacji.

Odkryj, jak ten „paskudny, zielony bohater” dopasowuje się do twojego stylu gry – możesz być gościem, który biega po poziomach i zdobywa każdy możliwy przedmiot, albo postawić na skradanie się i nigdy nie wywołać alarmu. Skorzystaj z akrobatycznych zdolności Styxa, by runąć z góry na niczego nieświadomych przeciwników, lub używaj narzędzi i umiejętności, by całkowicie uniknąć wykrycia. Decyzja należy tylko do ciebie. Niezależnie od tego, jaki sposób gry wybierzesz, Styx będzie ci towarzyszył przez całą przygodę, krytykując nie tylko ciebie, lecz także własnych twórców!

styx: shards of darkness

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...