wampir_maskarada

Stwory nocy i inne historie

Stwory nocy i inne historie
Ocena użytkowników
8 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Komiksowe adaptacje opowiadań popularnego pisarza i scenarzysty Neila Gaimana, znanego chociażby z cyklu „Sandman”. W skład tomu wchodzą historie: „Arlekin i walentynki”, „Morderstwa i tajemnice”, „Stwory nocy” oraz publikowane po raz pierwszy w Polsce „Fakty w sprawie odejścia panny Finch” i „Zakazane narzeczone niewolników bez twarzy w sekretnym domu nocy straszliwych żądz”.

Gaiman jak zawsze zachwyca czytelników swoją wyobraźnią. W niebie, gdzie wszyscy są zajęci tworzeniem świata, dochodzi do zbrodni. Archanioł szukający winnego trafia do XX-wiecznego Los Angeles. Grupa przyjaciół opiekuje się srogą panną Finch. Razem trafiają do zatęchłych komnat podziemnego cyrku, gdzie można wejść do Gabinetu Spełnionych Życzeń. Ale trzeba być bardzo ostrożnym z życzeniami! Czarny Kot z pozoru wydaje się zabłąkanym, wiejskim kocurem, ale w niezwykły sposób będzie potrafił odwdzięczyć się za okazaną mu dobroć.

Autorami scenariuszy są Neil Gaiman i P. Craig Russell, a rysunki stworzyli John Bolton, Michael Zulli, P. Craig Russell i Shane Oakley.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Chociaż Neil Gaiman ma na koncie bardzo udane powieści, to – poza "Sandmanem" – najbardziej cenię jego twórczość za krótkie formy. Z tego powodu "Stwory nocy i inne historie" – zbiór sześciu komiksowych adaptacji opowiadań słynnego pisarza – od razu znalazły się na moim radarze. Album otwiera "Arlekin i walentynki" z błaznem w roli narratora. Na przestrzeni kilkunastu stron Gaiman przedstawia zwartą historię o samotności w walentynki, platonicznej miłości i psotach, a przy tym przerabia... czytaj dalej...

Wczytywanie...