Demon – dziś premiera

1 minuta czytania

star wars

Na dziś wyznaczono oficjalną premierę dziewiątego tomu komiksu spod znaku Rycerzy Starej Republiki, który jest zarazem zwieńczeniem burzliwego okresu w życiu Zanye'a Carricka oraz jego przyjaciół.

Tom zatytułowany Demon można było co prawda zdobyć wcześniej, bo już w piątek, 5 października, jednak okazja ta przysługiwała jedynie uczestnikom już zakończonego XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, który odbywał się w dniach 5-7 paziernika. Dziś więc wyznaczono oficjalną datę premiery dalszego ciągu przygód Zayne'a Carricka, które pierwotnie ukazały się w zeszytach Knights of the Old Republic #47-50.

Ten były padawan uczestniczył w pojmaniu szalonego mandaloriańskiego biologa – Demagola. Ten ostatni budzi się ze śpiączki i czeka go proces, na który zostaje wezwany do stolicy Zayne oraz jego towarzysz Gryph. Szykuje się proces stulecia, na który były padawan udaje się pełen rozterek. Musiał rozstać się z tajemniczym Rohlanem oraz wojowniczą Jarael. Zayne patrzy na kobietę podejrzliwie od czasu, gdy spotkał się z Chantique – mściwą przywódczynią, korzystającą z Mocy w organizacji trudniącej się handlem niewolnikami, lepiej znanej jako "Tygiel".

Zayne odrzucił towarzystwo Jarael, ale wkrótce okazuje się, że dawna grupa – chociaż rozbita i podzielona – ponownie się spotyka, by stawić czoła coraz to nowym przeciwnościom losu i niespodziankom.

Scenariusz przygotował John Jackson Miller, rysunki stworzył Brian Ching, zaś kolory nadał im Michael Atiyeh. Za okładkę odpowiada Benjamin Carré. Demon został przetłumaczony na nasz język przez Jacka Drewnoskiego. Za zeszyt ten, liczący sobie 96 stron, przyjdzie nam zapłacić 39,99 PLN.

Komentarze

0
·
"Chantique - mściwą przywódczynią korzystającą z Mocy przywódczynią organizacji" - sugeruję poprawić.
0
·
Słuszna uwaga, dzięki.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...